Wzięli ślub, a nie wiedzieli, że są bliźniętami

Wzięli ślub, a nie wiedzieli, że są bliźniętamiSąd unieważnił małżeństwo brytyjskiej pary bliźniąt, która nie wiedziała, że jest rodzeństwem. W dzieciństwie każde z nich zostało adoptowane przez inną rodzinę - informuje serwis news.bbc.co.uk

Przypadek tej pary został podniesiony w czasie posiedzenia Izby Lordów, na którym debatowano na temat embriologii i ludzkiej płodności. - Nikt im nie powiedział, że są bliźniętami – stwierdził jeden z lordów. – Spotkali się w późniejszym okresie życia i zakochali się w sobie. To małżeństwo jest konsekwencją ich rozdzielenia wiele lat wcześniej – dodał. Powiedział również, że historia ta wpisuje się w szersze zagadnienie, którym jest konieczność wzmocnienia praw dzieci do poznania tożsamości biologicznych rodziców.

- Jeśli nie wiesz, że jesteś z kimś biologicznie spokrewniony, możesz związać się z krewnym i może zdarzyć się podobna tragedia – powiedział lord Alton.

Pam Hodgkins z organizacji Dorośli Dotknięci Adopcją zauważa, że to, iż wybieramy za partnerów osoby podobne do nas, jest naturalne. - Nikt nie jest do nas bardziej podobny niż nasze rodzeństwo – mówi.

Mo O'Reilly, dyrektor jednego z brytyjskich domów dziecka, twierdzi, że 40 lat temu taka pomyłka była bardzo prawdopodobna, bo bliźnięta bywały rozdzielane w dzieciństwie. O'Reilly mówi, że dziś specjalne organizacje dbają o to, by nie rozłączano rodzeństw.

(TSz)

źródło: onet.pl

Dodaj komentarz