Ukraina: Kościoły dla gejów i lesbijek

Ukraina: Kościoły dla gejów i lesbijekNa Ukrainie powstają kościoły dla gejów i lesbijek. Dwa takie działają już w Doniecku i Kijowie - poinformował w piątek w swym wydaniu internetowym anglojęzyczny tygodnik "Kyiv Post".

Ukraińcy o nietradycyjnej orientacji seksualnej zakładają własne kościoły, gdyż nie znajdują wsparcia w większości wspólnot chrześcijańskich, działających na Ukrainie - czytamy w artykule.

Nabożeństwa w Kościele Gejów, Lesbijek, Transseksualistów i Biseksualistów (GLTB) w Doniecku i Kijowie odprawiane są w prywatnych mieszkaniach. Uczęszcza na nie 15-30 osób.

Szef kijowskiej grupy GLTB Wołodymyr Ponomarenko twierdzi, że ruch gejowski ma wielu sympatyków zarówno wśród duchownych prawosławnych, jak i katolickich. Jak mówi działacz niektórzy księża, wbrew oficjalnemu stanowisku swych Kościołów, przychodzą na spotkania chrześcijan-homoseksualistów.

W Doniecku nabożeństwo w kościele gejów i lesbijek odprawia Roman Zujew, który sam jest homoseksualistą. Biblia homoseksualistów nie potępia - podkreśla w rozmowie z "Kyiv Post".

źródło: interia.pl

Dodaj komentarz