Rekordzista zjadł 25 tysięcy hamburgerów

Rekordzista zjadł 25 tysięcy hamburgerów57-letni Don Gorske z Fond du Lac w amerykańskim stanie Wisconsin zjadł wczoraj swojego dwudziestopięciotysięcznego Big Maca. Stało się to 39 lat po tym jak zjadł pierwszych dziewięć Big Maców w swoim życiu – informuje serwis ctv.ca.

Trzy lata temu Gorske trafił do księgi rekordów Guinnessa po tym jak zjadł 23 tysiące Big Maców. Teraz twierdzi, że nie ma zamiaru rezygnować z jedzenia swojego ulubionego przysmaku. Mężczyzna kolekcjonuje również wszystko, co związane jest z Big Macami.

Don Gorske zwrócił uwagę, że dokładnie siedem lat temu zjadł swoją dwudziestotysięczną kanapkę. Dodał, że jeden Big Mac to dla niego tylko 16 kęsów. Z wyglądu Gorske nie przypomina osoby, która regularnie stołuje się w barach szybkiej obsługi.

Regularnie ćwiczy. Ostatnio po kompleksowych badaniach uzyskał informację, że jest całkowicie zdrowy, a cholesterol w jego organizmie utrzymuje się na niskim poziomie. Jego zamiłowanie do Big Maców pojawiło się 17 maja 1972 roku, gdy kupił trzy kanapki, aby uczcić zakup nowego samochodu. Tego samego dnia jeszcze dwa razy odwiedził restaurację McDonald's i łącznie zjadł 9 kanapek.

Dietetyk z Florydy uważa, że dobra forma miłośnika Big Maców to jedynie zasługa jego dobrych cech genetycznych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że rzadko zamawia frytki czy gazowane, słodkie napoje chłodzące.

Gorske kupuje sześć kanapek w poniedziałek i osiem w czwartki. Następnie je zamraża i rozmraża wtedy kiedy ma ochotę coś zjeść. Dzięki temu jak sam mówi nie musi ciągle biegać do restauracji. Poza kanapkami lubi pieczoną kiełbasę i homary – czytamy na ctv.ca.

Autor: PN

źródło: onet.pl

1 komentarz

 
  • Pierd Bak

    :zjem: