Naukowcy odkryli węża, który wygląda jak penis

Naukowcy odkryli węża, który wygląda jak penisNaukowcy w Brazylii odkryli nowy gatunek "węża", który z wyglądu przypomina męskie przyrodzenie. Wciąż trwają badania nad zwierzęciem - informuje thesun. co. uk.

Eksperci natknęli się na Atretochoana eiselti, którego ochrzcili "miękkim wężem", badając hydroelektryczną zaporę na Amazonce. Sześć pozbawionych oczu stworzeń, z rodziny "ślepych wężów" spowinowaconych z salamandrami, zostało znalezionych w głębi rzeki Madeiry na północy Brazylii w stanie Rondonia.

Odkrycie było dokonane w listopadzie ubiegłego roku podczas osuszania rzeki, a ogłoszone opinii publicznej dopiero po potwierdzeniu rodzaju węża.

Julian Tupan, biolog z firmy energetycznej Santo Antonio odpowiedzialnej za budowę tamy, powiedział brazylijskiemu portalowi Estadao, że niewiele wiadomo o tych bezpłucnych i pozbawionych kończyn płazach.

- Z tych sześciu, które zebraliśmy, jeden zdechł, trzy powróciły na wolność, a dwa zatrzymaliśmy w celach badawczych – powiedział Tupan. - Mimo iż wyglądają jak węże, nie są gadami i mają więcej wspólnego z salamandrami i żabami. Wydaje nam się, że oddychają przez skórę i prawdopodobnie żywią się małymi rybami i mrówkami, ale nic jeszcze nie zostało udowodnione. Jeżeli chodzi o gady i płazy Amazonka jest jak pudełko z niespodziankami, wciąż jest wiele do odkrycia - wyjaśnił biolog.

(AB/thesun. co. uk)

źródło: onet.pl

6 573 czyt.
100%41
tipmed

znalazł niusa na onet.pl.

1 komentarz

 
  • Jabber

    Jabber · 9 gru 2012

    Ohydny