Najstarsze bliźnięta zdradzają przepis na długowieczność

Najstarsze bliźnięta zdradzają przepis na długowiecznośćPrzeżyli już 102 lata! Najstarsze bliźniacze rodzeństwo na świecie - Peter i Paulus Langerock - z dumą mówią o tym, jak udało im się przeżyć razem tak długo

Mężczyźni, urodzeni tuż przed wybuchem I wojny światowej, przeszli naprawdę wiele życiowych zawieruch. Co zatem sprawia, że pomimo 102 lat na karku, wciąż są w formie?

- Nasz sekret? Całe życie ciężkiej pracy, punktualność i kieliszek czerwonego wina dziennie - zgodnie twierdzą Peter i Paulus. Bracia mówią, że nigdy też przesadnie nie dbali o swoje zdrowie - zwłaszcza w kwestii spożywanego alkoholu. Także teraz, spędzając dni w belgijskim domu opieki, nie wyobrażają sobie dnia bez kieliszka dobrego Bordeaux.

Z przymrużeniem oka mówią też o kolejnym sposobie na długie i szczęśliwe życie - to bycie singlem! Bracia nigdy się nie ożenili, bo, jak twierdzą, nigdy nie zaakceptowali wyboru drugiego bliźniaka. - Nie ma wiele rad, których mógłbym udzielić. Po prostu nie traćcie czasu na bezsensowne czynności, nie objadajcie się i nie uganiajcie się za kobietami - mówi Paulus.

Czyżby sposób na długowieczność był aż tak prosty? Coś w tym musi być, skoro bracia o przeprowadzeniu się do domu opieki zadecydowali dopiero w wieku... 99 lat, kiedy uznali, że są już za starzy na prowadzenie własnego domu!

Cóż, można im tylko pozazdrościć formy!

źródło: fakt.pl

Dodaj komentarz