Marcin123

Marcin
Wszystkie wydarzenia i postacie przedstawione w moich publikacjach są fikcyjne i nie mają bezpośredniego odniesienia do rzeczywistości. * Moje publikacje na lol24 są objęte prawem autorskim. Publikacje, ani żaden ich fragment nie mogą być kopiowane, reprodukowane, przetwarzane i rozpowszechniane w jakikolwiek sposób za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych, kopiujących, nagrywających i innych oraz nie mogą być przechowywane w żadnym systemie informatycznym bez uprzedniej mojej zgody.
razem:   thumb_up 11 thumb_down 1
 • Marcin123

  @Matu - bardzo dziękuję, nie ma większej satysfakcji niż informacja, że druga osoba odczuła podobne, jak moje, emocje. Miło mi, że Tobie podobał się ten szkic. Pozdrawiam, Marcin.

  2 gru 2022

 • Marcin123

  Witam, Izabelo. Kultura i sztuka Japonii to cały wszechświat zamknięty w spadającym płatku kwiatu wiśni... Bardzo Ci dziękuję za przychylne słowa. Świat Japonii to sztuka prostoty i umiłowania piękna. Świat dążenia do perfekcji i doskonałości. Wartości czerpanych z zen i shinto. Świat współczucia, które wcale nie oznacza podania monety na dłoni, a pokazania Drogi i czasem uderzenia w twarz. Twardy świat, w którym życie jest ulotne, śmierć przeplata się z pięknem, refleksja z cierpieniem, a okrucieństwo z oddaniem życia za drugiego człowieka. Świat, w którym mafia (yakuza) jest legalna i pomaga biednym ludziom, rząd wspiera nieludzkie korporacje, a mnisi są ateistami. Trudno to zrozumieć nam, żyjącym w zwyrodniałym i wypaczonym świecie egoizmu, prostactwa, tandety, pochwały głupoty, bezrefleksyjnej pogoni za pieniądzem i pogardy dla drugiego człowieka pod płaszczykiem pięknych haseł. Dziękuję, że na chwilę (a może na dłużej...) zajrzałaś do świata, który trzeba "czuć", bo nie można go "dotknąć" - Ty poczułaś... Daj rękę, zaprowadzę Ciebie na zbocze góry, może będzie to Fudżi, a może Turbacz, proszę, usiądź w spokoju, odrzuć codzienne myśli i spójrz na zachód słońca, kiedy na chwilę ustaje wiatr i przestają śpiewać ptaki - cisza - zamknij oczy, czujesz smak wiecznego oceanu życia? słyszysz ciszę? tylko krew szumi w skroniach - wtedy znów przez chwilę będziesz tam, skąd przychodzimy i dokąd idziemy, gdzie nasz prawdziwy dom - to Pustka. Będę wtedy przez chwilę przy Tobie razem z Milenką... Pozdrowienia od nas, Izuniu.

  22 wrz 2021

 • Marcin123

  @Adamnet, dziękuję za Twój czas poświęcony na czytanie i za Twoją przychylną opinię. Pozdrawiam - Marcin.

  15 kwi 2021

 • Marcin123

  @Romge - Bardzo dziękuję, że przeczytałeś i za komentarz. A czy jest w tym ukryta prawda?... kto wie?...

  24 lut 2021

 • Marcin123

  @Uranes - Twoja łza jest dla mnie bezcenną nagrodą - wiem teraz, że dobrze, że wrzuciłem tu ten szkic. Dziękuję.

  2 gru 2020

 • Marcin123

  @Margerita - bardzo Ci dziękuję, cieszę się, że przeczytałaś.

  12 lis 2020

 • Marcin123

  @emeryt - dziękuję za bardzo przychylną dla mnie opinię - nie wiem, czy na nią zasługuję. Życzę Ci również wszystkiego, co najlepsze. Pozdrawiam.

  9 lis 2020

 • Marcin123

  @Jdm, pozdrawiam, dzięki, długie... bo takie wyszło.

  7 lis 2020

 • Marcin123

  @elninio1972, trudno to było opisać krócej... i tak pominąłem wiele nieistotnych spraw; jestem Ci wdzięczny, że przeczytałeś do końca. Dziękuję za przychylną opinię, jesteś bardzo życzliwy dla mnie w ocenie.

  5 lis 2020

 • Marcin123

  @papcio - Witaj. Dziękuję. Po Twoich słowach - ja nie wiem, co powiedzieć... z szacunkiem dziękuję.

  5 lis 2020

 • Marcin123

  Mati102, dziękuję, miło mi.

  4 lis 2020

 • Marcin123

  Witaj, MrHyde. Dziękuję, że zajrzałeś i przeczytałeś. Pozdrawiam.

  4 lis 2020

 • Marcin123

  „Przyjaźń jest najtrudniejszą rzeczą na świecie do wyjaśnienia. To nie jest coś, czego nauczysz się w szkole. Ale jeśli nie nauczyłeś się znaczenia przyjaźni, tak naprawdę niczego się nie nauczyłeś”. – Muhammad Ali... Myślę, że Albert Camus był wrażliwym i znakomitym pisarzem, ale nie nauczył się znaczenia przyjaźni, skoro zostawił po sobie taki aforyzm...

  3 lis 2020

 • Marcin123

  Witaj, Margerito. Dziękuję za Twoją opinię - zawsze bardzo sobie cenię Twoje zdanie. Muszę poczytać, bo dużo tu nowego, dawno mnie tu nie było, a i Ty dużo pisałaś. Nie gniewaj się, że nie odzywam się, ale już kiedyś o tym pisaliśmy. Mogę w każdej chwili znów zniknąć z Forum na dzień, rok, lub na zawsze. Ty wiesz, dlaczego. Serdecznie pozdrawiam.

  23 paź 2020

 • Marcin123

  @Pani123 - Witaj, Pani...123. Serdecznie dziękuję Ci za przychylne słowa. Tak miło znów spotkać... dawnych przyjaciół z LOL (mam nadzieję, że nie obrazisz się, że do nich Ciebie zaliczam). Pozdrawiam, zdrówka i pogody ducha (mimo mojego ponurego wierszyka) :)

  23 paź 2020

 • Marcin123

  Z powiewem wiatru – marzenia odleciały – czas gasić świecę... (z pozdrowieniami, dziękując za nastrojowe haiku - Marcin.

  4 lut 2020

 • Marcin123

  @Duygu - nikt się nad tym nie zastanawia, dopóki Śmierć i Obłęd nie zajrzą znienacka w oczy. A wtedy nagle świat pokazuje się takim, jaki jest naprawdę... Bushido, kodeks samurajów mówił, żeby każdego dnia, kiedy rano otworzysz oczy pamiętać, że to może być ostatni twój dzień życia, dzisiaj możesz umrzeć, więc żyj tak, jakbyś miał tylko ten jeden dzień... Dziękuję za Twoją przychylną opinię o tym tekście.

  4 sie 2019