Ukończyła college w wieku... 94 lat

Ukończyła college w wieku... 94 latHazel Soares, mieszkanka Oakland w stanie Kalifornia, została w sobotę w wieku 94 lat jedną z najstarszych absolwentek college'u na świecie.

Pani Soares, która ma sześcioro dzieci oraz ponad 40 wnuków i prawnuków, ukończyła żeński Mills College, w Oakland.

- Trochę to trwało, bo miałam aktywne życie. W końcu to osiągnęłam i czuję się z tego powodu naprawdę dumna - powiedziała sędziwa absolwentka.

Starsza od pani Soares, w momencie ukończenia nauki, była jedynie Nola Ochs z Kansas, która, trzy lata temu, w wieku 95 lat została absolwentką Hays State University. Pani Ochs, obecnie 98-letnia, otrzymała niedawno dyplom.

Soares, urodzona w 1915 roku w Richmond (Kalifornia), chciała pójść do college'u zaraz po ukończeniu szkoły średniej w 1932 r., ale były to czasu Wielkiego Kryzysu i trudne warunki życia nie pozwoliły jej na to.

Później pracowała jako pielęgniarka i organizatorka imprez, ale nigdy nie zrezygnowała z zamiaru ukończenia college'u.

- Jesteśmy zachwyceni i naprawdę dumni z naszej mamy. Najważniejszą lekcja, jaką nam udzieliła to ta, że nigdy nie jesteśmy na coś zbyt starzy - powiedziała najmłodsza córka pani Soares, Regina.

Na uroczystości rozdania dyplomów obecna była przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, która osobiście pogratulowała pani Soares.

źródło: onet.pl

Subos

znalazł niusa na onet.pl.

Dodaj komentarz