Pusta kasa ISIS. Nie ma nawet na batony

Pusta kasa ISIS. Nie ma nawet na batonyPieniądze tak szybko znikają z kasy ISIS, że przywódcy terrorystów musieli obciąć ich wypłaty o połowę. Zaprzestano nawet rozdawania czekoladowych batonów i napojów energetycznych - pisze dailystar.co.uk.

Bombardowania znacznie uszczupliły możliwości finansowe ISIS. Jest tak źle, że mieszkańcy syryjskiego miasta Rakka mają płacić podatki i inne opłaty dolarami. Wszystkie wypłaty, zarówno w sferze militarnej jak i cywilnej, zostały obcięte o połowę. ISIS jest tak zdesperowane, że wypuszcza nawet więźniów za 500 dolarów od osoby.

Nastały nowe czasy. Niegdyś Państwo Islamskie było tak bogate, że wojownicy mieli nie tylko wysokie zarobki, ale również liczne dodatki na żony i dzieci. Teraz odmawia im się nawet snickersów, prąd jest dawkowany, a ceny za podstawowe dobra coraz wyższe.

Źródłem problemów ISIS są naloty antyislamskiej koalicji. Bomby spadają na miejsca magazynowania zysków z grabieży i handlu ropą. Zniszczeniom ulegają również magazyny broni, która trzeba zastapić nowym sprzętem, co jeszcze bardziej zwiększa wysokie koszty utrzymania tzw. Państwa Islamskiego.

Działania Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji i Stanów Zjednoczonych zaczynają przynosić efekty. Lisa Monaco, doradca prezydenta Obamy do spraw antyterroryzmu, przyznała:  

"Widzimy, że nasze wysiłki wywierają pewien wpływ na przepływ ich pieniędzy. Trudno ocenić, jak duży ze względu na ich różne tajne sposoby radzenia sobie z finansami, jednak mamy nadzieję i oczekujemy, że niedługo skutki tego będą coraz bardziej widoczne."

źródło: o2.pl/artykul/pusta-kasa-isis-nie-ma-nawet-na-batony-5962672201114241a

kabacate

znalazła niusa na o2.pl. Tagi: #ISIS #batony

2 komentarze

 
  • gami

    niech się przerzucą na fasole i cebule, tania, sporo błonnika i wybuchowa  :lol2:

  • Decker

    Allah Snackbar !!!