Napisał na blogu "Boga nie ma". Trafił do szpitala psychiatrycznego!

Napisał na blogu "Boga nie ma". Trafił do szpitala psychiatrycznego!Sąd w rosyjskim Stawropolu przystąpił do rozpatrywania sprawy przeciwko blogerowi Wiktorowi Krasnowowi. Mężczyzna został oskarżony o znieważenie uczuć religijnych. Miał obrazić prawosławnych wiernych wpisem na blogu: "Boga nie ma".  

W październiku 2014 roku bloger Wiktor Krasnow wdał się w dyskusję na temat religii na rosyjskim portalu społecznościowym VKontaktie. W jednym z wpisów stwierdził, że "Boga nie ma". W innym Biblię uznał za "zbiór bajek żydowskich".

Uczestnicy dyskusji poczuli się tym urażeni. Zwrócili się do policji.  

Eksperci zbadali wypowiedzi Krasnowa. Potwierdzili, że wpisy blogera można uznać za takie, które znieważają uczucia religijne. Bloger trafił też do szpitala psychiatrycznego. Po miesiącu pobytu lekarze uznali, że jest poczytalny. Obrońcy Krasnowa apelowali o zbadanie treści także innych komentarzy, jednak większość z nich – jak informowały opozycyjne media – została usunięta. Na pierwszej rozprawie sądowej Krasnow bronił się przed zarzutami. Twierdził, że Rosja jest państwem świeckim, nie prawosławnym. - Każdy ma prawo do własnych poglądów religijnych – powiedział. Kolejne posiedzenie sądu w jego sprawie odbędzie się 15 marca.

Bloger został oskarżony z paragrafu, który został wprowadzony do rosyjskiego Kodeksu Karnego w 2013 roku, po sprawie piosenkarek Pussy Riot. Grozi mu do roku więzienia.

źródło: tvn24.pl/rosja-stwierdzil-ze-boga-nie-ma-moze-zostac-skazany-na-rok,624693,s.html

technotistre

znalazła niusa na tvn24.pl. Tag: #Bóg

1 komentarz

 
 • MrHyde

  Półtora roku od oskarżenia do pierwszej rozprawy. Jak to się mówi? Bóg nierychliwy? ;)

 • bobek

  @MrHyde, to zależy o którego Boga chodzi :D Znam Boga cierpliwego i miłosiernego :) Znam też Boga zła i ciemności, kłamstwa i zniszczenia  :blackeye:  Rok czasu? To raczej tej pierwszy, jeśli naprawdę taki miłosierny, to kary nie będzie :)

 • MrHyde

  @bobek Jeden Bóg oskarża, inny sądzi, a jeszcze inny egzekuję. - Trójpodział władzy sądowniczej. ;)

 • agnes1709

  @MrHyde No a jak, Święta Trójca :D