Sprzedali dziecko przez internet, żeby kupić iPhone'a

Sprzedali dziecko przez internet, żeby kupić iPhone'aTrzy lata w więzieniu spędzi mężczyzna, który sprzedał swoje dziecko przez internet. Para Chińczyków uznała, że dziewczynka jest dla nich zbyt dużym ciężarem.

Oboje mieli po 19 lat, kiedy postanowili sprzedać swoje 18-dniowe dziecko przez internet. Jak tłumaczył mężczyzna, za 23 tys. yuanów (prawie 14 tys. złotych), za które sprzedał dziecko, chciał kupić iPhone'a oraz motor.

Matka dziewczynki pracowała wtedy w kilku miejscach, a ojciec, pochodzący z prowincji Fujian na południowym-wschodzie Chin, spędzał czas w kawiarenkach internetowych. Jak mówili, dziecko było dla nich ciężarem w sensie finansowym, więc mężczyzna postanowił sprzedać dziewczynkę, aby zakupić dobra materialne. Anonimowy nabywca kupił dziecko dla swojej siostry. Dziewczynka cały czas jest z nią, podczas kiedy policja decyduje, co będzie w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem dla dziecka.

Mężczyzna, który sprzedał dziecko, sam zgłosił się na policję. Matka dziecka tłumaczyła, że sama była adoptowana, a ludzie z jej miasta często wysyłali dzieci do innych rodzin, aby je wychowały, więc nie wiedziała, że to co robi jest nielegalne.

Matka dostała wyrok 2,5 roku więzienia w zawieszeniu, a ojciec trzy lata więzienia. Jak podają chińskie media, każdego roku w Chinach jest porywanych i sprzedawanych 200 tys. dzieci.

źródło: tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sprzedali-dziecko-przez-internet-bo-chcieli-kupic-iphone-

Dodaj komentarz