Polacy będą palić marihuanę. Wszystko legalnie!

Polacy będą palić marihuanę. Wszystko legalnie!Już w tym roku Polacy będą mogli zupełnie legalnie palić marihuanę? Z ustaleń serwisu newsweek. pl wynika, że furtkę w prawie zamierza wykorzystać BioInfoBank. Instytut zamierza przeprowadzić szereg badań z zakresu neuropsychologii na grupie wieloletnich palaczy marihuany.  

Luka, którą chce wykorzystać BioInfoBank polega na tym, że według polskich przepisów prawa zażywanie narkotyków może być legalne. Warunek jest jeden. Musi się to odbywać w ramach eksperymentu naukowego.  

BioInfoBank to jednostka naukowa, która od ponad dziesięciu lat angażuje się w innowacyjne projekty naukowe z zakresu informatyki i biotechnologii. Tym razem chcą jednak sprawdzić, jak narkotyk wpływa na funkcje poznawcze, sprawność intelektualną oraz relacje społeczne.  

Plan instytutu zakłada, że w eksperymencie z udziałem marihuany weźmie udział co najmniej tysiąc osób. Nie wykluczone, że chętnych będzie nawet więcej. Sami organizatorzy liczą nawet na 10 tys. królików doświadczalnych.  

- Chcielibyśmy, żeby byli to ludzie po trzydziestce, palący od wielu lat – mówi w rozmowie z serwisem newsweek. pl Jędrzej Sadowski, prawnik, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia i doradca instytutu BioInfoBank. Dodaje on również, że projekt przeprowadzenia takich badań pozytywnie zaopiniowała już Komisja Bioetyczna działająca przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.  

Ochotnicy do wzięcia udziału w przedsięwzięciu będą mogli się zgłaszać już w najbliższych tygodniach za pośrednictwem forum stworzonego na specjalnej stronie internetowej. Jednak nim poświecą swe zdrowie dla dobra nauki, każdy z nich przejdzie szczegółowe badania lekarskie - czytamy dalej na stronach "Newsweeka".  

W początkowej fazie badania będą finansowane przez BioInfoBank. Instytut nie będzie jednak finansował wszystkich kosztów. Po pewnym czasie za wypalaną marihuanę będą musieli jednak płacić także sami uczestnicy. Gram ma kosztować około 30-35 zł., czyli podobnie jak na czarnym rynku.

źródło: onet.pl

tede

znalazła niusa na onet.pl. Tagi: #marihuana #legalnie #Polska #polacy

3 komentarze

 
  • agnes1709

    I znając życie, wezmą wszystkich, prócz mnie :sciana::lol2:

  • AlicjaLukasz

    wreszcie dobra wiadomosc :)

  • malaasensi

    SADZIĆ PALIĆ ZALEGALIZOWAĆ <3 !  :jupi: