Płukanka z coli zapobiega ciąży? Co nastolatki wiedzą o seksie

Płukanka z coli zapobiega ciąży? Co nastolatki wiedzą o seksieNajlepszym sposobem na zapobieganie ciąży jest gorąca kąpiel w wodzie z octem po stosunku. Albo połknięcie dwóch tabletek aspiryny. Pojawiają się też teorie o płukaniu pochwy colą albo zapewnienia, że za pierwszym razem nie można zajść w ciążę, bo przed zapłodnieniem chroni błona dziewicza. Takie bzdury mają w głowach nastolatki, które wiedzę o seksie czerpią z internetu, albo od kolegów. To co wiedzą na ten temat to głównie mity, legendy i techniki z filmów porno

Czy płukanie pochwy colą, albo kąpiel w wodzie z octem zapobiega ciąży? Takie pytania zadają nastolatki dzwoniąc do na numer grupy edukatorów Ponton. – Nastolatki nie wiedzą nic o fizjologii, płodności, antykoncepcji. Bo i skąd mieliby wiedzieć. A potem dzwonią do nas i pytają - mówi Natalia Boniarczyk z Pontonu w rozmowie z dziennikarką Gazety.pl.

Z badań na temat edukacji seksualnej naszych nastolatków wykonanych przez Ponton i telefonicznej praktyki edukatorów wyłania się ponury obraz. Wiedzę na temat seksu nastolatki czerpią głównie z internetu i od swoich kolegów. Dowiadują się w ten sposób różnych bzdur, np. że przed zapłodnieniem chroni błona dziewicza, a płukanka z coli zapobiega ciąży.

Dzwoniąc do Pontonu młodzi ludzie najczęściej pytają o o antykoncepcję i co zrobić po ryzykownym stosunku. Pytają o masturbację, problemy z erekcją, stosunki analne, oralne, pieszczoty, sposoby zadowolenia partnerki/partnera, brak orgazmu... Dziewczyny pytają, czy gorączka, rozwolnienie, czasem nawet katar czy przeziębienie mogą być wywołane ciążą!

Niezależnie, czy odbył się stosunek, czy nie, dziewczyny boją się, że mogą być w ciąży. Panuje ciążowa paranoja: z jednej strony nastolatki nakładają na siebie presję, że seks jest modny i trzeba go uprawiać, a z drugiej strony strasznie się boją ciąży. Także chłopcy. „Spuchł jej brzuch, trzy dni temu uprawialiśmy seks, czy ona może być w ciąży" - takie pytania dostają edukatorzy z Pontonu.

Nastolatki panicznie boją się, że zajdą w ciążę podczas kąpieli w basenie. Boją się skorzystać z publicznej toalety. A z drugiej strony - postawa kompletnie lekceważąca: „no, dobra będziemy uprawiać seks bez zabezpieczenia, a potem się wykąpię w wodzie z octem".

Stopień niewiedzy nastolatków na tematy seksualne jest porażający. Wielu z nich ma tymczasem za sobą naprawdę ryzykowne zachowania seksualne - w tym seks analny i oralny bez zabezpieczeń. A wszystko to przez brak rzetelnej edukacji seksualnej, której nie zapewnia ani szkoła, ani tym bardziej rodzice.

źródło: fakt.pl/wydarzenia/polska/plukanka-z-coli-zapobiega-ciazy-co-nastolatki-wiedza-o-seksie/jhj8jbw

2 105 czyt.
100%51
futurapa

znalazła niusa na fakt.pl.

1 komentarz

 
  • MrHyde

    MrHyde · 11 wrz 2016

    Nie wierzę tabloidom. Demonizują rzeczywistość. Pokazując patologię, nie stronią od uogólnień, przedstawiając zgoła fałszywy obraz: gimnazjaliści ćpają i ruch.ją, uchodźcy gwałcą, studentki się puszczają itp.. Niemniej coś w tym newsie jest. NIEKTÓRZY rzeczywiście niebezpiecznie mało wiedzą. Nie tylko o seksie. Pozdrawiam.