Płukanka z coli zapobiega ciąży? Co nastolatki wiedzą o seksie

Płukanka z coli zapobiega ciąży? Co nastolatki wiedzą o seksieNajlepszym sposobem na zapobieganie ciąży jest gorąca kąpiel w wodzie z octem po stosunku. Albo połknięcie dwóch tabletek aspiryny. Pojawiają się też teorie o płukaniu pochwy colą albo zapewnienia, że za pierwszym razem nie można zajść w ciążę, bo przed zapłodnieniem chroni błona dziewicza. Takie bzdury mają w głowach nastolatki, które wiedzę o seksie czerpią z internetu, albo od kolegów. To co wiedzą na ten temat to głównie mity, legendy i techniki z filmów porno

Czy płukanie pochwy colą, albo kąpiel w wodzie z octem zapobiega ciąży? Takie pytania zadają nastolatki dzwoniąc do na numer grupy edukatorów Ponton. – Nastolatki nie wiedzą nic o fizjologii, płodności, antykoncepcji. Bo i skąd mieliby wiedzieć. A potem dzwonią do nas i pytają - mówi Natalia Boniarczyk z Pontonu w rozmowie z dziennikarką Gazety.pl.

Z badań na temat edukacji seksualnej naszych nastolatków wykonanych przez Ponton i telefonicznej praktyki edukatorów wyłania się ponury obraz. Wiedzę na temat seksu nastolatki czerpią głównie z internetu i od swoich kolegów. Dowiadują się w ten sposób różnych bzdur, np. że przed zapłodnieniem chroni błona dziewicza, a płukanka z coli zapobiega ciąży.

Dzwoniąc do Pontonu młodzi ludzie najczęściej pytają o o antykoncepcję i co zrobić po ryzykownym stosunku. Pytają o masturbację, problemy z erekcją, stosunki analne, oralne, pieszczoty, sposoby zadowolenia partnerki/partnera, brak orgazmu... Dziewczyny pytają, czy gorączka, rozwolnienie, czasem nawet katar czy przeziębienie mogą być wywołane ciążą!

Niezależnie, czy odbył się stosunek, czy nie, dziewczyny boją się, że mogą być w ciąży. Panuje ciążowa paranoja: z jednej strony nastolatki nakładają na siebie presję, że seks jest modny i trzeba go uprawiać, a z drugiej strony strasznie się boją ciąży. Także chłopcy. „Spuchł jej brzuch, trzy dni temu uprawialiśmy seks, czy ona może być w ciąży" - takie pytania dostają edukatorzy z Pontonu.

Nastolatki panicznie boją się, że zajdą w ciążę podczas kąpieli w basenie. Boją się skorzystać z publicznej toalety. A z drugiej strony - postawa kompletnie lekceważąca: „no, dobra będziemy uprawiać seks bez zabezpieczenia, a potem się wykąpię w wodzie z octem".

Stopień niewiedzy nastolatków na tematy seksualne jest porażający. Wielu z nich ma tymczasem za sobą naprawdę ryzykowne zachowania seksualne - w tym seks analny i oralny bez zabezpieczeń. A wszystko to przez brak rzetelnej edukacji seksualnej, której nie zapewnia ani szkoła, ani tym bardziej rodzice.

źródło: fakt.pl/wydarzenia/polska/plukanka-z-coli-zapobiega-ciazy-co-nastolatki-wiedza-o-seksie/jhj8jbw

futurapa

znalazła niusa na fakt.pl. Tagi: #płukana #coca-cola #ciąża

1 komentarz

 
 • MrHyde

  Nie wierzę tabloidom. Demonizują rzeczywistość. Pokazując patologię, nie stronią od uogólnień, przedstawiając zgoła fałszywy obraz: gimnazjaliści ćpają i ruch.ją, uchodźcy gwałcą, studentki się puszczają itp.. Niemniej coś w tym newsie jest. NIEKTÓRZY rzeczywiście niebezpiecznie mało wiedzą. Nie tylko o seksie. Pozdrawiam.  :cheers:

 • Nicka

  @MrHyde jak ktoś mieszka na gminnej wsi, a jadąc do miasta korzysta z komunikacji miejskiej. To tej patologii nigdy nie zobaczy. Mieszkałam na kilku osiedlach, więc wiem jak to wygląda od środka. Jadąc do pracy wszystko pięknie, ludzie kulturalni, życzliwi. Wystarczyło, że wysiadłam i skręciłam w prawo, a już czułam nienawiść ludzi którzy mówią to co myślą, bez fałszu w oczach. Wtedy zrozumiałam, co tak naprawdę kryje się pod maskami ludzi w publicznym miejscu. Ludzie z natury są egoistami (dlatego przetrwaliśmy), a serdeczni w biznesie. Tak, jesteśmy serdeczni, bo jesteśmy egoistami i robimy to wszystko, aby uzyskać aprobatę. Wiesz dlaczego tak się dzieje dziś? Bo szczerość i własne zdanie jest krzywdzące i nieszanowane. Nazywają cię hejterem albo homo coś... Tylko dlatego, że coś ci się nie podoba... Żyjemy w czasach, gdzie ludzie wymyślają co chwilę jakieś pseud określenia, żeby usprawiedliwić swój 'egoizm'. jw.  

  BTW - Ktoś mi kiedyś powiedział, że cywilizacja im bardziej inteligentna, tym bardziej pierdolnięta. Wygląda na to, że im bardziej człowiek jest inteligentny, tym bardziej się stara usprawiedliwić swoją 'głupotę'. Naturalnie, Historia utwierdza mnie w przekonaniu, że człowiek przez całe życie dąży do samozagłady.

 • MrHyde

  @Nicka oczywiście, narodziny zawsze prowadzą do śmierci, czy to jednego człowieczka, czy całej cywilizacji. O egoiźmie i uprzejmej minie chętnie podyskutuję, ale niekoniecznie pod tym artykułem. Cheers! :cheers: