48-latka kradła w sklepach zabawki i sprzedawała je w internecie

48-latka kradła w sklepach zabawki i sprzedawała je w internecieŹróło: tvn24.plWpadła w ręce policji, bo próbowała ukraść w sklepie klocki. Okazało się, że to tylko wierzchołek góry lodowej. W mieszkaniu kobiety policjanci odkryli magazyn kradzionych zabawek. 48-latka sprzedawała je na portalach aukcyjnych.

Zaczęło się niepozornie. Ochroniarz jednego z gdańskich supermarketów złapał na gorącym uczynku kobietę, która próbowała ukraść klocki do zabawy. Na miejscu pojawili się policjanci, którzy przewieźli 48-latkę do komisariatu.

- W trakcie rozmowy z zatrzymaną policjanci ustalili, że kobieta już w przeszłości dokonywała drobnych kradzieży w sklepach. Kryminalni postanowili sprawdzić jej mieszkanie - poinformowała podkom. Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.

Podczas przeszukania okazało się, że w jednym z pokoi kobieta urządziła sobie magazyn kradzionych zabawek. Część z nich była już nawet przygotowana do wysyłki. - Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset opakowań klocków, lalek i różnych gier. Najprawdopodobniej kradła je po pracy. Nasi policjanci ustalili również, że 48-latka sprzedawała swoje łupy na portalach aukcyjnych - mówi Siewert.

Jeszcze nie oszacowano, ile są warte skradzione zabawki. Policjanci ustalają, z których sklepów one pochodzą i proszą właścicieli, by przeprowadzili inwentaryzację. - Jeszcze dzisiaj zatrzymana usłyszy zarzuty. Niewykluczone, że ten proceder mógł trwać od czerwca - dodaje Siewert. Za kradzież grozi 5 lat więzienia.

źródło: tvn24.pl/pomorze,42/gdansk-zatrzymano-zlodziejke-zabawek,680263.html

Lagure

znalazła niusa na tvn24.pl. Tagi: #kradzież #zabawki #sprzedaż

1 komentarz

 
  • dorot

    jak udało jej się ukraść po kilkanaście tych samych? :rotfl:

    27 paź 2016

  • marek

    @dorot napadała na ciężarówki  :lol2:

    27 lut 2017