Zbudują nowego Titanica. On też uderzy w górę lodową

Zbudują nowego Titanica. On też uderzy w górę lodowąŹróło: o2.plReplikę legendarnego statku konstruują Chińczycy. Na tym jednak się nie skończy, bo szykują dla pasażerów nie lada atrakcję.

Sama wycieczka to jeszcze nic. Turyści przeżyją bowiem katastrofę sprzed ponad stu lat. Jednak tym razem będzie to tylko symulacja. Jednostka ma zostać wyposażona w najlepsze na świecie systemy bezpieczeństwa.

W pierwszy rejs popłynie już w 2018 roku. Jednak od kiedy tylko zapowiedziano jego budowę, chińska firma Seven Star spotyka się z krytyką. Inwestycja budzi sprzeciw, bo ma być atrakcją turystyczną bazującą na tragedii. RMS Titanic zatonął w 1912 r. Zginęło wtedy ok. 1500 pasażerów.

Ma być idealnym odwzorowaniem. Odtworzone zostaną rozmiary, a także cały wystrój wnętrz. Inżynierowie bazowali na filmie "Titanic" i oryginalnych planach z ubiegłego stulecia. Jedyną różnicą będą silniki, które na pewno nie będą parowe - informuje "Daily Mail".

"To nic dziwnego, że w Chinach zbudujemy kolejnego Titanica. Jego projekt nie należy przecież do żadnego państwa. Tak samo jak filmy "Kung Fu Panda" czy "Mulan" powstały w Stanach Zjednoczonych - powiedział prezes Seven Star Su Shaojun."

Projekt pochłonie majątek. Firma wyda miliard chińskich juanów, czyli ok. 600 mln złotych. Pomysłodawcy liczą, że inwestycja zwróci się w ciągu kilku lat.

źródło: o2.pl/artykul/zbuduja-nowego-titanica-on-tez-uderzy-w-gore-lodowa-6064467876967553a

Visip

znalazł niusa na o2.pl. Tagi: #Titanic #replika #Chiny

1 komentarz

 
  • OKk

    中国人大概不会同意

    7 stycznia