Nowy zakazy w kościele. Tego nie można już robić!

Nowy zakazy w kościele. Tego nie można już robić!Źróło: fakt.plNa stronie internetowej parafii św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Białymstoku znajduje się dokładne rozporządzenie o tym, jak wierni mają się ubierać i zachowywać w kościele. Jak podaje "Kurier Poranny", podczas mszy nie można m.in. zakładać nogi na nogę lub krzyżować nóg, bo to "nieeleganckie i aroganckie". Czego jeszcze parafianie nie mogą już robić?

Czytając komunikat zamieszczony na stronie parafii, trafiamy na taki fragment: "Nie wolno nam zakładać nogi na nogę, bo taka postawa jest odbierana jako nieelegancka, arogancka, jak mówi młodzież, luzacka, lekceważąca".

- Nie będę tego komentować - powiedziała nam osoba pracująca w kancelarii parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Białymstoku. A szkoda, bo to nie jedyny fragment, który budzi zakłopotanie parafian.

- "Nie wolno ani mężczyznom ani tym bardziej kobietom szeroko rozstawiać nóg. Jest to nie tylko nieeleganckie, prostackie, znamionujące lekceważenie innych, ale często również wulgarne". i dalej: "Kobieta siedząca w pierwszej ławce ubrana w krótką sukienkę czy spódnicę rozstawiająca nogi czy zakładająca nogę na nogę przeszkadza swym widokiem osobom będącym przy ołtarzu w spełnianiu ich posługi i daje im też w ten sposób wyraz swojego lekceważenia i nonszalancji."

Co więcej, czytamy też, że kolana kobiet powinny się stykać, a kolana mężczyzn powinny być w odległości od siebie o kilka centymetrów.

źródło: fakt.pl/wydarzenia/polska/bialystok/rozporzadzenie-w-kosciele-w-bialymstoku-tego-nie-mozna-robic/hty30ps

Lessace

znalazła niusa na fakt.pl. Tagi: #zakaz #kościół

1 komentarz

 
  • Margerita

    :smh:

    1 sty 2022