Biegał po mieście z nożami, bo... przedawkował kiwi?

Biegał po mieście z nożami, bo... przedawkował kiwi?Niecodzienna sytuacja w Peterbough w Anglii z udziałem Polaka. Biegał po mieście na bosaka z nożami w rękach. Powstrzymali go miejscowi - ojciec z synem. Wydawało mu się, że ktoś go gonił. Lekarz podejrzewa halucynacje... spowodowane przedawkowaniem owoców kiwi i suplementów diety. Czy to możliwe?

W Peterbough w Wielkiej Brytanii doszło do niecodziennego zdarzenia. W pobliżu ośrodka zdrowia Park Medical Centre w trakcie podróży samochodem, brytyjska rodzina zauważyła mężczyznę biegającego wzdłuż ulicy bez butów. W rękach trzymał 2 noże. Rodzina zawiadomiła policję, a ojciec z synem postanowili na własną rękę obezwładnić mężczyznę.

Udało im się przekonać go, do odłożenia broni. Kiedy to zrobił, złapali go i przytrzymali. Chwilę po tym na miejscu pojawiła się policja.

W trakcie przesłuchania policjanci ustalili, że sprawcą zamieszania jest Polak, 40-letni Piotr O..Mężczyzna twierdził, że zanim został obezwładniony, był przez kogoś ścigany.  

W trakcie badania powiedział lekarzowi, że tamtego dnia zjadł około pół kilograma kiwi, zażył znaczne ilości witaminy C, oraz suplementów diety na bazie aminokwasów. Lekarz stwierdził, że to dieta mogła doprowadzić do halucynacji. Z dokumentacji medycznej nie wynikało, aby Polak leczył się psychiatrycznie w przeszłości.

Czy to możliwe, by kiwi wywołało halucynacje? Nie. Owoc ten może powodować alergię, ale nie notowano do tej pory halucynacji po jego spożyciu. Również witamina C przyjmowana w nadmiarze nie powoduje omamów. Kluczowe w całej historii wydają się więc... nieokreślone bliżej suplementy diety. To ich składnik mógł wywołać halucynacje.

źródło: fakt.pl/wydarzenia/swiat/wielka-brytania-polak-biegal-z-nozami/ly2jwt

phoboth

znalazł niusa na fakt.pl. Tagi: #przedawkowanie #kiwi #nożownik

Dodaj komentarz