Kontrowersyjny show na krześle elektrycznym

Kontrowersyjny show na krześle elektrycznymRosyjski performer Oleg Mawromatti zakończył swój happening "Swój/Obcy", w czasie którego internauci głosowali, czy ma umrzeć na krześle elektrycznym - podaje portal lenta.ru. Eksperyment trwał 7 dni i skończył się dobrze dla mężczyzny. "Swoi wygrali!" – napisał Mawromatti na blogu.

Mawromatti poprosił internautów, aby głosowali "za" albo "przeciw" karze dla niego. Jeśli liczba głosów "za" dwukrotnie przewyższyłaby liczbę głosów "przeciw", to performer zostałby porażony prądem na krześle elektrycznym.

Większość zagłosowała jednak przeciwko karze i mężczyzna ocalił życie.

W Rosji przeciwko kontrowersyjnemu performerowi wszczęto postępowanie już w 2000 roku, kiedy Mawromatii, w ramach promowania sztuki niekonwencjonalnej, kazał się ukrzyżować. Następnie mężczyzna wyjechał do Bułgarii.

Mawromatti tłumaczy, że usiadł na krzesło elektryczne, oddając się pod osąd internautów, gdyż w sieci natknął się na wiele wypowiedzi, domagających się kary śmierci dla współczesnych, poszukujących artystów. Mężczyzna postanowił więc stworzyć stronnikom takich poglądów warunki dla ich urzeczywistnienia.

Autor: TSz

źródło: onet.pl

Mechanival

znalazł niusa na onet.pl.

Dodaj komentarz