Ile osób zmieści się w Ikarusie? Rekord pobity

Ile osób zmieści się w Ikarusie? Rekord pobityW ramach 3. Światowego Kongresu Częstochowian pobito rekordu Guinessa w ilości osób, które zmieszczą się do Ikarusa! W autobusie zmieściło się 331 osób plus kierowca.

Właściwie należy mówić o dwóch rekordach, gdyż częstochowianie pobili dwa osiągnięcia - w ilości osób, które zmieszczą się do krótkiego autobusu oraz do autobusu przegubowego.

W obu autobusach był prezydent Częstochowy Tadeusz Wrona.

W księdze Guinessa odnotowany jest tylko autobus krótki. Niedawno jednak, we Wrocławiu postanowiono sprawdzić ile osób dostanie się do przegubowego autobusu - okazało się, że jest to 320 osób. W Częstochowie do autobusu przegubowego wsiadło 331 osób plus kierowca! Najstarsza osoba miała 83 lata. Jak się okazało autobus miał numer boczy 332? Takie rzeczy to tylko w Czestochowie.

Bicie rekordu odbyło się w samym sercu Miasta, przed Ratuszem Miejskim, przy Placu Biegańskiego.

Częstochowianie, aby pobić oficjalny rekord ilości osób, które wejdą do krótkiego autobusu musieli zmieścić ponad 200 pasażerów, tymczasem zmieściło się w częstochowskim ikarusie 219 osób.

Pasażerowie musieli mieć co najmniej 152 cm wzrostu, mieć co najmniej 18 lat, musieli stać lub siedzieć w autobusie (nie wolno było trzymać kogoś na kolanach lub ramionach). Drzwi musiały być zamknięte.

W przypadku autobusu przegubowego pojazd musiał jeszcze przejechać co najmniej 50 metrów, ale w Częstochowie ten dystans przejechały oba!

Sylwia Bielecka i Ireneusz Leśnikowski

źródło: inteira.pl

tubvet

znalazła niusa na inteira.pl.

Dodaj komentarz