Czy mężczyźni będą mogli karmić piersią?

Czy mężczyźni będą mogli karmić piersią?26-letni Szwed Ragnar Bengtsson bierze udział w niecodziennym eksperymencie, którym chce udowodnić, że mężczyźni będą mogli karmić swoje dzieci... piersią. O kontrowersyjnym pomyśle studenta ze Sztokholmu czytamy w internetowym wydaniu "The Sun".

Bengtsson wierzy, że do grudnia przygotuje swoje ciało do produkowania mleka. - Jeśli coś mi nie zaszkodzi, uważam, że warto tego spróbować - mówi student, który co trzy godziny za pomocą odciągacza pokarmu przyzwyczaja swoje sutki do pobierania mleka.

- Jeśli mój eksperyment się powiedzie, a mleko będzie miało wartości odżywcze, mężczyźni będą mogli nawiązywać więź ze swoimi dziećmi już od pierwszych dni ich życia - argumentuje Bengtsson.

Profesor Sigbritt Werner z Karolinska Institutet w Sztokholmie uważa, że możliwe jest wyprodukowanie przez mężczyznę zaledwie jednej lub dwóch kropli mleka w ciągu trzech miesięcy. Wynik nie jest zadowalający, a sam eksperyment budzi wiele kontrowersji - donosi "The Sun".

EKM

źródło: inteira.pl

tubnet

znalazł niusa na inteira.pl.

Dodaj komentarz