Żywił się hamburgerami, potem szybciej biegał

Żywił się hamburgerami, potem szybciej biegałMaratończyk, który żywił się tylko w McDonaldzie przez miesiąc, przed maratonem w Los Angeles pobił swój własny rekord i ukończył bieg na 29. miejscu.

Pochodzący z Illinois Joe D’Amico przebiegł w minioną niedzielę trasę maratonu w ciągu 2 godzin, 36 minut i 13 sekund. Tym samym pobił swój osobisty rekord o 41 sekund – czytamy na couriermail.com.au.

W ciągu miesiąca przed maratonem D’Amico zjadł 99 posiłków w McDonaldzie. Jego codzienna dieta składała się z naleśników oraz kanapki z jajkiem (Egg McMuffin) na śniadanie, grillowanego kurczaka, dużej Coli na obiad oraz hamburgera i frytek na kolację.

36-latek w ciągu miesiąca zjadł między innymi 23 hamburgery, 24 kanapki z kurczakiem, 63 ciasteczka, 91 naleśników – informuje suntimes.com.

Codziennie pił wodę z kranu i przyjmował multiwitaminy wraz z suplementami diety dla biegaczy. D’Amico mówi, że zorganizował sobie taki test, ponieważ lubi stołować się w barach szybkiej obsługi i jednocześnie lubi biegać. Ale podkreśla także, że nie chce promować takiego stylu życia.

D’Amico zgromadził na Facebooku ponad 23 tysiące fanów, dzięki jego akcji udało się również zebrać 27 tysięcy dolarów na fundację Rolanda McDonalda. D’Amico powiedział, że jego żona wybiera restauracje, w których jadają. – Ostatnio minęliśmy kilka restauracji McDonalda bez zatrzymywania się. Ale myślę, że wybiorę się tam w przyszłym tygodniu – mówi D’Amico w wywiadzie dla couriermail.com.au.

(TSz)

źródło: onet.pl

Touchox

znalazła niusa na onet.pl.

Dodaj komentarz