Prezydent przeprasza za "bul"

Prezydent przeprasza za "bul"Źróło: rmf24.plPrezydent przeprosił za błędy ortograficzne, które zrobił we wpisie do księgi kondolencyjnej w ambasadzie Japonii. Kilkadziesiąt minut wcześniej Kancelaria Prezydenta przyznaje w rozmowie z reporterem RMF FM, że Bronisław Komorowski rzeczywiście popełnił błędy. Prezydent napisał, że Polska łączy się z narodem Japonii w "bulu" i "nadzieji".

Urzędnicy Kancelarii Prezydenta przez długie godziny nie reagowali na ten błąd. Zdjęcie kompromitującego wpisu zniknęło rano z prezydenckiej strony internetowej, ale przepytywani regularnie prezydenccy ministrowie korzystali w tej sprawie z "przywileju milczenia". W końcu jednak Kancelaria się odezwała. Tak, rzeczywiście prezydent popełnił błąd. Jest mu z tego powodu przykro, niemniej jednak każdemu z nas zdarza się czasami zastanawiać nad kwestiami oczywistymi, jak poprawność ortograficzna pisowni danego wyrazu - mówi dyrektor biura informacyjnego Kancelarii Prezydenta. I warto to zapamiętać, bo to bodaj pierwsze i jedyne oficjalne przyznanie, że Prezydent popełnił błąd.

Joanna Trzaska Wieczorek podkreśliła też, że 11 marca prezydent wysłał depeszę kondolencyjną na ręce cesarza Japonii i zapewniam, że nie było w niej żadnych błędów.

źródło: rmf24.pl

Sibepong

znalazł niusa na rmf24.pl. Tagi: #prezydent #bul #przeprosiny #ortografia

Dodaj komentarz