Stracił fortunę, bo uwierzył w... "marynowanie" pieniędzy

Stracił fortunę, bo uwierzył w... "marynowanie" pieniędzyPewien Wietnamczyk z Norwegii stracił równowartość 35 000 dolarów, bo wmówiono mu, że marynowanie pieniędzy w specjalnej cieczy podwaja sumę - podają norweskie media.

Wmówić komuś, że marynowanie jest lepsze od lokaty? Tej niełatwej sztuki dokonał 32-letni Francuz, który w tym tygodniu stanie przed sądem. - Sprawca w bardzo dziwny sposób wyłudził od Wietnamczyka 180 000 koron - relacjonuje prasa.

- Wystarczy zostawić na noc pieniądze i kawałki papieru w "specjalnej cieczy" i rano w pojemniku będzie dwa razy większa kwota! - wyjaśniał oszust. Wietnamczyk uwierzył w cudowne rozmnożenie i oddał pieniądze Francuzowi. Niestety, kiedy następnego dnia zgłosił się po pieniądze, okazało się, że zniknęły razem z oszustem i tajemniczą cieczą.

- Zeznał, że faktycznie uwierzył, iż marynowanie pieniędzy przynosi zysk. Ciągle zastanawiamy się , jak można uwierzyć w taką bajkę... - stwierdził policjant zajmujący się tą sprawą.

Francuza aresztowano w marcu. Mężczyzna próbował opuścić kraj z 200 000 koron w bagażu. - Jest bardzo zdziwiony, że został oskarżony o coś tak idiotycznego. To brzmi kompletnie nieprawdopodobnie - podkreślił prawnik zatrzymanego. Proces rozpoczyna się w tym tygodniu.

źródło: gazeta.pl

Archeser

znalazła niusa na gazeta.pl.

Dodaj komentarz