Sprzedał nerkę, bo chciał pieniędzy na... iPada!

Sprzedał nerkę, bo chciał pieniędzy na... iPada!Czy takie rzeczy możliwe są tylko w Chinach! A może jednak na całym świecie, w tym i u nas? 17-latek sprzedał nerkę na czarnym rynku organów, bo potrzebował pieniędzy na zakup nowego iPada i nowego iPhone'a! Teraz grozi mu śmierć!

Ta tragiczna sprawa znalazła swój finał w sądzie - w którym aż pięć osób odpowie za spowodowanie  ciężkiego uszkodzenia ciała 17-latka. Wśród oskarżonych są m.in. lekarze.

Chłopak sprzedał swoją nerkę, by kupić iPhone'a i iPada. Sprawa wyszła na jaw, bo po operacji nastolatek ciężko zachorował. Dostał zakażenia układu moczowego i jego zdrowa nerka uległa uszkodzeniu. Teraz to nastolatek potrzebuje transplantacji.

17-latek leży w szpitalu w Chenzhou w prowincji Hunan. Do tej pory nie ustalono, komu wszczepiono jego nerkę. Handel organami w Chinach jest zakazany. Jeśli okaże się, że chłopak był jednym z wielu pacjentów operowanych na czarnym rynku organów i jeśli umrze, oskarżonym o jego okaleczenie będzie grozić kara śmierci.

Mimo że iPady i iPhone'y są produkowane w Chinach to nie wielu Chińczyków stać na ich zakup. Ich cena przekracza średnie miesięczne zarobki zdecydowanej większości Chińczyków!

źródło: fakt.pl

Theatope

znalazła niusa na fakt.pl. Tagi: #sprzedaż #nerka #iPhone

Dodaj komentarz