Co ja pacze? O co chodzi z tym kotem

Co ja pacze? O co chodzi z tym kotemSzlagierem polskiego internetu jest kot "Co ja pacze". O co chodzi w tym kocim szaleństwie?

"Co ja pacze" to typowy mem, czyli "mała jednostka kultury" (zdjęcie, obrazek, filmik) powtarzana lub zmieniana tak często, że zaczyna żyć własnym życiem i staje się netowym zjawiskiem.

Bardzo często mem mają swoje korzenie w literaturze, sztuce czy kinematografii. Często też kolejni twórcy memów nie mają pojęcia, skąd pochodzą wykorzystywane przez nich obrazki i mówią, że przerobili coś z YouTube'a.

Skąd wziął się polski kot "co ja pacze"? Wszystko wskazuje na to, że to klon zjawiska, które najpierw zaobserwowano w Rosji, gdzie bohaterem podobnego mema był kotka Helia Peppercats międzynarodowy champion rasy British shorthair. To właśnie ją wykorzystano w 2004 roku do stworzenia obrazka służącego do okazania dezaprobaty na forum 4chan - czytamy na stronie memowisko.com.

I tak, jak to z memami bywa, jego polska wersja żyje już własnym życiem. Zobacz najlepsze przeróbki "Co ja pacze" w naszej galerii zdjęć.

źródło: fakt.pl

isoprox

znalazł niusa na fakt.pl. Tagi: #koty #pacze #trend

Dodaj komentarz