Reklama papierosów na mundurku szkolnym

Reklama papierosów na mundurku szkolnymCzy szkolne mundurki będą wyglądać jak stroje sportowców? Nie chodzi tutaj o wygodę czy jakość wykonania. W Chinach coraz częściej szkoły w zamian za sponsoring pozwalają wielkim korporacjom na umieszczenie logo produktu na ubraniu uczniów.

Logo Marlboro, Vodafone czy Ferrari to częsty widok na plakatach, strojach sportowych czy bannerach to często spotykany widok. Rzadko jednak można zobaczyć takie reklamy na stroju dziecka w szkole. W chińskiej prowincji Kun Ming szkoły zezwoliły na umieszczenie reklam na mundurkach szkolnych - oczywiście w zamian za opłatę.

Na ubraniach chłopców i dziewczynek pojawiły się znane wszystkim marki - od producentów telefonów komórkowych do... papierosów. Młodzi Chińczycy nie mogą kupić paczki Marlboro, jednak najwyraźniej mogą je reklamować.

Już ponad 500 małych uczniów przychodzi do szkoły jako żywa reklama. Rodzice byli zszokowani. Wielu z nich uważa, że ich pociechy wyglądają teraz jak obsługa bolidu Formuły 1. Niestety dla zatroskanych ojców i matek, decyzja o reklamach na mundurkach jest praktycznie nieodwołalna. Dzieci jednak nie przejmują się kontrowersyjnymi mundurkami.

źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz