Po 40 latach dowiedzieli się, że ślub był nieważny - ksiądz się pomylił

Po 40 latach dowiedzieli się, że ślub był nieważny - ksiądz się pomyliłTo musiał być wielki szok: Kobieta przygotowywała dla męża prezent z okazji 40 rocznicy ślubu. Ku jej zaskoczeniu, ślub okazał się być... nieważny! Wszystkiemu jest winien ksiądz, który pomylił się przy wystawianiu certyfikatu zawarcia małżeństwa.

40 lat małżeństwa to wspaniała rocznica - jeśli tylko faktycznie zawarło się związek. Para z USA była przekonana, że ich ślub był ważny. Niestety, okazało się, że przez błąd księdza wcale tak nie było. Nelson Abanto i Cynthia Abanto prawie pół wieku żyli ze sobą, myśląc, że są mężem i żoną!  

- Dokumenty ślubne nie zostały wysłane do urzędu z kościoła, w którym się pobrali - powiedział ojciec Nelsona. Faktycznie tak jest - para nie była małżeństwem z punktu widzenia prawa, ponieważ certyfikat zawarcia małżeństwa nigdy nie opuścił kościoła - a powinien być wysłany do sądu, w celu potwierdzenia zawarcia ślubu.

Państwo Abanto udali się do sądu wraz ze świadkami i świadkowymi, którzy uczestniczyli w ceremonii w 1968 roku, aby zeznać, że faktycznie przez ostatnie 40 lat byli małżeństwem. Sędzia Jim Cissell powiedział, że ta sprawa jest wyjątkowa, jednak podobne historie zdarzają się.

Cissel nie miał wątpliwości jak należy zadecydować. Cynthia pokazała mu kilka albumów ze zdjęciami i różne pamiątki rodzinne - wszystko to miało udowodnić, że jej małżeństwo z Nelsonem było jak najbardziej prawdziwe. Sędzia zgodził się na wydanie certyfikatu zawarcia małżeństwa.

- Powinniście trzymać ten dokument w bezpiecznym miejscu, szczególnie pamiętając przez ile musieliście przejść, aby udowodnić, że jesteście małżeństwem - Cissel powiedział parze na zakończenie rozprawy. I dodał: - Życzę Wam kolejnych 40 lat!

Frances Kennedy, duchowny, którego wpadka mogła sporo kosztować tę parę, zmarł w zeszłym roku.

źródło: gazeta.pl

1 komentarz

 
  • Margerita

    szok