Prezydent miasta chce zdjęcia "gaci" z balkonów

Prezydent miasta chce zdjęcia "gaci" z balkonówŹróło: o2.plWładze Lubina mają dosyć reklam szpecących miasto. Do rady miejskiej wpłynął projekt uchwały krajobrazowej. Jeśli zyska aprobatę radnych, wprowadzone zostaną specjalne strefy reklamowe. Jednak to nie wszystko. W planach jest również zapis dotyczący suszenia prania na balkonach.

"Będziemy zmuszać do zdejmowania gaci z balkonów". Prezydent miasta Robert Raczyński uważa, że wieszanie prania na balkonach to naprawdę przykry widok w mieście, tym bardziej w XXI wieku.

Reklamy mają zostać ograniczone do specjalnych stref. Chodzi zapobiegnięciu sytuacji, w których miasta wyglądają jak wielkanocne pisanki. Obecnie reklamy umieszcza się dosłownie wszędzie, zabijając miejski krajobraz.

"Najpierw będzie mandat, później kolegium. Każde prawo musi być konsekwentnie realizowane, również jeśli chodzi o stosowanie kar administracyjnych - mówi prezydent Raczyński cytowany przez "Gazetę Wrocławską".

Teraz wszystko w rękach radnych. To oni podejmą decyzję o wprowadzeniu uchwały w życie. Jednak według "Gazety Wrocławskiej", pomysły prezydenta raczej zyskają ich aprobatę. Pytanie tylko, kiedy nowe przepisy wejdą w życie.

Autor: Bartosz Nowak

źródło: o2.pl/artykul/prezydent-miasta-chce-zdjecia-gaci-z-balkonow-6006183751693441a

tetrablic

znalazł niusa na o2.pl. Tagi: #prezydent #gacie #balkon

2 komentarze

 
  • Krokodylek13

    To niech mu dadzą wreszcie te zdjęcia  i po sprawie

    12 kwi 2020

  • Zajęty

    ludziom się już w dupach poprzewracało  :lol2:

    20 cze 2016