Powstał pierwszy na świecie samochód napędzany ludzkim kałem

Powstał pierwszy na świecie samochód napędzany ludzkim kałemCzy jesteśmy świadkami rewolucji w świecie motoryzacji? Czy już wkrótce kupując samochód będziemy mogli wybrać taki, który porusza się dzięki spuszczanej do kanalizacji zawartości toalet? W Wielkiej Brytanii powstał pierwszy samochód napędzany ludzkim kałem.

Konstruktorzy chwalą się, że pomimo zastosowania ekologicznych rozwiązań, wóz ten w przeciwieństwie do innych aut poruszających się dzięki biopaliwom, nie traci nic ze swojej wydajności i uzyskuje takie same osiągnięcia, jak samochody tej samej marki jeżdżące na benzynę.  

Bio-Bug - bo tak został ochrzczony napędzany ludzkim kałem samochód - to w rzeczywistości dobrze znany z polskich dróg Volkswagen Beetle. Auto napełniane jest metanem, który pozyskiwany jest w procesie oczyszczania ścieków. Gaz trafia następnie do butli, a potem wykorzystywany jest jako paliwo w ramach innowacyjnego projektu opracowanego przez firmę GENeco.  

"Wybór marki samochodu został zasugerowany przez studentów, którzy brali udział w warsztatach. " - powiedział Mohammed Saddiq z firmy GENeco. W trakcie konsultacji padły sugestie, że Volkswagen Beetle - ze względu na skojarzenia z chrząszczem (beetle to z j. ang. żuk), który także bierze udział w procesie rozkładu odchodów - powinien być naturalnym wyborem.  

Projektanci zapewniają, że samochód przez zastosowanie ekopaliwa nie traci nic ze swojej wydajności. Jego maksymalna prędkości wynosi 183 km/h. Jednak gdyby zdarzyło się, że w trakcie podróży zabraknie pozyskiwanego z ludzkich odchodów paliwa, wóz może się wciąż poruszać dzięki tradycyjnej benzynie. - poinformował serwis "The Morning Starr".  

A jak długi dystans można przejechać dzięki ludzkiej wydalinie. Konstruktorzy zapewniają, że wystarczy spuścić wodę w 70 mieszkaniach, by Eko-żuk przejechał ok. 16 tysięcy kilometrów.  

Czy możemy się zatem cieszyć i liczyć na tańsze podróżowanie samochodem. Znając życie - jeśli projekt zacznie się rozwijać na masową skalę - nasz rząd nałoży na nas akcyzę za każdorazowe zrobienie... Wiecie czego.  

(rc)

źródło: niewiarygone.pl

tipgen

znalazła niusa na niewiarygone.pl. Tagi: #samochód #paliwo #kupa

Dodaj komentarz