Polska to zabita dechami chora wieś. Tak się o nas uczą!

Polska to zabita dechami chora wieś. Tak się o nas uczą!Rolnik z widłami, wóz drabiniasty zaprzęgnięty w konia czy dymiące kominy Nowej Huty - taki wizerunek Polski wynoszą ze szkół młodzi Europejczycy - wynika z raportu MSZ.

Resort zlecił zbadanie wszystkich podręczników do historii przeznaczonych dla szkół średnich w Unii Europejskiej.

"W Polsce rolnictwo jest bardzo zacofane. Widuje się na polach konie i wozy drabiniaste. Bardzo rzadko używa się maszyn. Takie rolnictwo nie może być wydajne - można przeczytać w brytyjskim podręczniku "History in the Making" z 2002 r."

Natomiast w innym podręczniku wydanym w Wielkiej Brytanii napisano:

"Polska jest chorym człowiekiem Europy. Anarchia, liberum veto, tron można tam sobie było kupić za łapówkę. Czy to są cechy stałe?"

Podobne zdania padają w podręcznikach niemieckich.

Wydane kilka lat temu książki do historii nie są w ogóle aktualizowane.

Według prof. Adama Suchańskiego, autora raportu, zniekształcony wizerunek Polaków w Europie to efekt zaniedbań ze strony polskich polityków, którzy nie kontrolują tego, co się o nas wypisuje.

"Najlepszym wyjściem byłoby stworzenie specjalnej instytucji, która by to monitorowała i przygotowanie aktualnych materiałów o Polsce, które byłyby jak ściąga dla innych krajów - mówi prof. Suchański."

źródło: sfora.pl

tipgen

znalazła niusa na sfora.pl. Tagi: #Polska #opinie #wieś

2 komentarze

 
  • MrHyde

    Znów się to coś wyświetla na przywitanie. Angielski podręcznik z 2002 roku, powiadacie? To wam zdradzę tajemnicę z 2019 roku: jadąc pociągiem Pendolino Intercity gdzieś między Włoszczową a Warszawą też widziałem zaprzęgniętego konia. No, ale to nie rolnictwo, to uprawianie kilkuarowego ogródka. ;)

  • MrHyde

    nie rozumiem tej informacji: tipgen znalazła niusa 18.08.2011, edytowane 22 sty 2016 na sfora,pl. Skąd lol24 wie o edycji materiału na strobie źródłowej 5 lat po skopiowaniu? Sam news typowo polski. Urażona duma, winni wszyscy tylko nie my, a zróbmy komisję - zarobimy jeszcze na kompleksach rodaków.

  • blackjack

    @MrHyde Stara niemka pytająca się z politowaniem czy znamy w Polsce mydło, to niestety nie efekt bujnej wyobraźni, ale wydarzenie z życia wzięte. Odpowiedź: znamy, bo robiliście z nas mydło podczas wojny, zamknęło jej usta i pozbawiło politowania.