Pijany mężczyzna ukradł manekina ze sklepu, bo nie miał z kim wypić wódki

Pijany mężczyzna ukradł manekina ze sklepu, bo nie miał z kim wypić wódkiŹróło: wiadomosci.wp.plWłaścicielka butiku Margarita musiała zmierzyć się z bardzo niecodziennym zdarzeniem. Do jej sklepu wbiegł pijany mężczyzna, który zabrał manekina i uciekł. 36-latek miał pecha. Na drodze ucieczki spotkał bowiem dzielnicowego.

- Najgorzej w życiu to do lustra pić - z takiego założenia, parafrazując słowa popularnej piosenki zespołu Dżem, wyszedł 36-letni Rafał Rz., który na widok sklepu z używaną odzieżą podjął próbę kradzieży manekina. Zadanie nie należało do łatwych. Mężczyzna miał bowiem 3,2 alkoholu w organizmie, a manekin był ciepło ubrany.

- Właścicielka manekina próbowała dogonić sprawcę, jednak musiała wrócić, się aby zamknąć sklep - powiedział oficer prasowy KPP Iława.

Ucieczka nie trwałą długo. Pijany mężczyzna biegnący przez miasto z manekinem wzbudził zainteresowanie przechodzącego obok dzielnicowego asp. Rafała Żurawskiego. Funkcjonariusz doskonale znał 36-latka.

- Policjant wiedział, że mężczyzna ten wielokrotnie karany był za wykroczenia i przestępstwa. Funkcjonariusz natychmiast pobiegł za nim i po kilkunastu metrach zatrzymał go - powiedziała Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Kiedy Rafał Rz. wpadł w ręce policji tłumaczył się, że ukradł manekina, bo nie miał z kim pić. Sposób, w jaki znalazł sobie "towarzystwo" może go wiele kosztować. Ze względu na jego przeszłość sąd może skazać go na karę 7 lat więzienia.

źródło: wiadomosci.wp.pl/pijany-wszedl-do-sklepu-i-ukradl-manekina-tlumaczyl-ze-nie-ma-z-kim-pic-6196079923299969a

Tartola

znalazła niusa na wiadomosci.wp.pl. Tagi: #pijany #kradzież #manekin

Dodaj komentarz