Niezniszczalni: Skoczył bez spadochronu i przeżył

Niezniszczalni: Skoczył bez spadochronu i przeżyłSzok. Przyśpieszone bicie serca. Przypływ adrenaliny. Ostatnia modlitwa. Skoczyć z samolotu bez spadochronu?

To możliwe, gdy spadochron, który masz na plecach, po prostu się nie otworzy. Do takiego strasznego wypadku doszło, gdy kolejny, rutynowy skok wykonywali Michael Holmes i Jonathan King - dwaj przyjaciele, dla których skoki spadochronowe to praca.
- To był piękny dzień, błękitne niebo - wspomina Jonathan King, który feralny wypadek potrafi odtworzyć sekunda po sekundzie. Razem z Michaelem zajmowali się organizacją skoków dla amatorów. Michael miał za sobą już ponad 8 tys. udanych, aż w końcu jego szczęście się skończyło. Feralnego dnia jego spadochron nie otworzył się do końca i chłopak wirując zaczął spadać na ziemię z prędkością o wiele większą niż ta, która pozwala przeżyć. Jego przyjaciel mógł tylko bezradnie patrzeć na wszystko z góry i filmować kolegę przyczepioną do kasku kamerą. Gdy w końcu udało mu się wylądować nieopodal Michaela, okazało się, że mężczyzna po upadku z wysokości prawie ,5 tys. metrów wciąż żyje! Jak to możliwe?

Wszystko stanie się jasne po obejrzeniu najnowszego odcinka programu National Geographic  Channel „Niezniszczalni". Co stało się z Michaelem? Czy to cud, czy też splot szczęśliwych okoliczności? Z naukowych wyjaśnień i niezwykłych symulacji dowiemy się, jak to możliwe, że spadochron po prostu się nie rozwinął, co wpłynęło na amortyzację upadku, a lekarze wytłumaczą, do jakich przeciążeń w organizmie ludzkim dochodzi przy takich wypadkach. Za każdym takim wypadkiem kryje się bowiem naukowe wyjaśnienie!

Seria National Geographic Channel „Niezniszczalni" opowiada o ludziach, którzy tak jak Michael, mają niezwykłe szczęście i z podobnych opresji wychodzą cało. Zobaczymy 10 prawdziwych - wyglądających na śmiertelne - wypadków, które ich uczestnikom udało się przeżyć. Wszystkie rozłożone zostaną na czynniki pierwsze i wytłumaczone krok po kroku przez specjalistów. Poza skokiem zobaczymy wypadek samochodowy, w którym przechodzień jest dosłownie zmieciony z ulicy i helikopter, który rozpada się na pół nad miastem.

Niezniszczalni, od poniedziałku 16 stycznia o 21.00 wyłącznie na National Geographic Channel.

źródło: fakt.pl

Archeser

znalazła niusa na fakt.pl.

Dodaj komentarz