Elektryk-amator zmniejszał ludziom rachunki za prąd

Elektryk-amator zmniejszał ludziom rachunki za prądPrawie 12 milionów dolarów stracił dostawca prądu w kanadyjskim Quebecu z powodu działalności pewnego pomysłowego elektryka. Mężczyzna przez co najmniej dziewięć lat instalował mieszkańcom Montrealu urządzenia, które zmniejszały odczyty w licznikach.

Pomysł był prosty. Za 300-500 dolarów mężczyzna instalował w licznikach urządzenie własnej konstrukcji, dzięki któremu rachunki za prąd spadały nawet o połowę. W 2003 roku pracownicy Hydro Quebec po raz pierwszy usłyszeli o tajemniczym elektryku imieniem Jean, który czasami przedstawiał się jako pracownik ich firmy.

W rzeczywistości mężczyzna nie prowadził żadnej działalności gospodarczej. Mimo to, numer jego telefonu stał się bardzo popularny, a Jean ze swoją taśmą izolacyjną, klejem, obcęgami, kondensatorami i lutownicą bardzo dobrze zarabiał w Montrealu i okolicach.

Jak podaje dziennik "La Presse", wśród klientów elektryka byli nie tylko zwykli mieszkańcy miasta, ale także właściciel dużej włoskiej firmy lodziarskiej, od której Hydro Quebec domaga się obecnie 350 tys. dolarów zadośćuczynienia. Elektryk za swoją działalność został skazany przez sąd na dwa lata prac społecznych.

źródło: rmf24.pl

electrola

znalazła niusa na rmf24.pl. Tagi: #elektryk #oszustwo #prąd

1 komentarz

 
  • Mmakao

    He he
    Ciekawy pomysł