Gra 14-latka popularniejsza niż tytuł specjalistów

Gra 14-latka popularniejsza niż tytuł specjalistów14-latek stworzył grę na iPhone'a, którą pobrano już 2 miliony razy. Gra jest prosta ale niezwykle wciągająca – informuje portal dailymail.co.uk.

Gra "Bubble Ball" stworzona przez 14-letniego ucznia Roberta Naya, stała się w tym tygodniu najpopularniejszą darmową aplikacją pobieraną przez użytkowników iPhone'a. Gra jest prosta ale niezwykle wciągająca i w szybkim tempie zdobywa popularność. Jej sukces jest zadziwiający - pod względem popularności przebiła nawet grę przygodową "Angry Birds" stworzoną przez specjalistów. Przypomina to biblijne zwycięstwo Dawida nad Goliatem. Nay zaprogramował swoją grę w swoim pokoju w Spanish Fork w stanie Utah, podczas gdy nad "Angry Birds" pracowało w Finlandii aż 17 osób.

Zasady gry są proste. Gracz musi sterować małą piłką i przeprowadzić ja przez szereg przeszkód. Gra została w całości zaprogramowana przez 14-latka. Aplikacja może być pobrana przez użytkowników produktów z zainstalowanym systemem operacyjnym firm Apple i Android – informuje dailymail.co.uk.

źródło: onet.pl

premer

znalazł niusa na onet.pl.

Dodaj komentarz