Bankomaty brudne jak toalety

Bankomaty brudne jak toaletyŹróło: onet.plKlawiatury bankomatów są tak samo brudne jak toalety publiczne – wynika z testów przeprowadzonych przez brytyjskich mikrobiologów.

Eksperci pobrali wymazy z klawiatur sieci bankomatów w centrum jednego z angielskich miast. Następnie wzięli podobne próbki z pomieszczeń w toaletach publicznych. Oba materiały badawcze porównali pod mikroskopem.

Okazało się, że w próbach pobranych zarówno z bankomatów, jak i toalet publicznych znajdują się takie same bakterie wywołujące biegunkę. – Byliśmy zaskoczeni, gdy okazało się, że bankomaty skażone są na tym samym poziomie co miejsca w pobliżu toalet publicznych – powiedział dr Richard Hastings z zespołu badającego próbki.

Badanie zostało przeprowadzone po opublikowaniu wyników sondażu, z którego wynikało, że Brytyjczycy uważają toalety publiczne za największe zagrożenie dla zdrowia. A bankomaty znalazły się w tym niechlubnym rankingu na miejscu 10.

Brytyjczycy do najbrudniejszych miejsc zaliczyli również: telefony publiczne, przystanki autobusowe, stacje metra, siedzenia w autobusach i tramwajach, dworce i stacje kolejowe, siedzenia w pociągach.

źródło: onet.pl

Luthoruble

znalazła niusa na onet.pl.

Dodaj komentarz