Gołąb aresztowany za szpiegostwo

Gołąb aresztowany za szpiegostwoŹróło: niewiarygodne.plWszystkie osoby, którym wydaje się, że granice absurdu zostały już dawno temu przekroczone na wszelkie możliwe sposoby, spieszymy poinformować, że tkwią w błędzie. Potwierdzeniem naszych słów mogą być najnowsze doniesienia agencyjne z Indii. Władze tego drugiego pod względem ludności kraju postanowiły aresztować gołębia. Ptak został zatrzymany za szpiegostwo i pilnie strzeżony, przebywa obecnie w jednym z indyjskich więzień.

Do zdarzenia, które powinno zaniepokoić obrońców praw zwierząt doszło w stanie Pendżab, w północno-zachodniej części kraju. Biały gołąb został znaleziony przez jednego z mieszkańców nieopodal miasta Amritsar. Znalazca zawiózł ptaka na posterunek policji, gdzie po wstępnym rozeznaniu odkryto obrączkę przytwierdzoną do kończyny zwierzęcia. Z opaski udało się odczytać kilka informacji - m.in. pakistański numer telefonu. W związku z tym uznano, że gołąb szpieguje na rzecz sąsiedniego kraju. - poinformował dziennik "The Daily Telegraph".

Indyjscy funkcjonariusze z pełnym przekonaniem stwierdzili, że ptak wylądował w Indiach, aby dostarczyć jakąś wiadomość, mimo że nie natrafiono na ślad żadnego komunikatu. Powiązanie zwierzęcia z większą aferą szpiegowską zaowocowało jednak aresztem - ptak został osadzony w specjalnej, klimatyzowanej celi. Zgodnie z zaleceniem hinduskich służb jest też strzeżony przez 24 godziny na dobę. Wyżsi rangą funkcjonariusze nakazali monitorować sytuację i raportować na temat gołębia trzy razy dziennie.

Media w Indiach, powołując się na lokalnych hodowców ptaków, poinformowały, że gołębie pochodzące z Pakistanu można łatwo odróżnić, bo mają inny wygląd od tych hinduskich.

(rc)

źródło: niewiarygodne.pl

premer

znalazł niusa na niewiarygodne.pl.

2 komentarze

 
  • Tomasz z Krakowa

    Ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha,ha...

    23 kwi 2021

  • Julia

    co za chorzy ludzie... :crazy:

    1 sty 2013