"Czarny w białym". Obama znów "ofiarą" reklamy

"Czarny w białym". Obama znów "ofiarą" reklamy"Wszyscy o tym mówią: czarny w białym!" - ten slogan rosyjskiej firmy produkującej lody wywołał ostre polemiki i faktycznie "wszyscy o tym mówią". Zwłaszcza, że plakat, który ozdabia, przedstawia rysunkowego Baracka Obamę na tle Kapitolu.

* Niemcy jedzą "paluszki Obamy". USA: To rasizm

To nie pierwszy raz, kiedy postać nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych służy celom marketingowym. Ostatnio powołała się na nią jedna z niemieckich firm, która właśnie wypuściła na rynek mrożone filety z kurczaka pod nazwą "Obama Fingers".

Rosjanie poszli jednak w inną stronę i Obamę "wykorzystali" do promocji lodów "Duet". Plakat reklamowy przedstawia rysunkowego, uśmiechniętego prezydenta USA, który unosi prawą rękę w geście zwycięstwa. W tle widzimy majestatyczny Kapitol. Całość zgrabnie podsumowuje tekst: "Wszyscy o tym mówią: czarny w białym! Czekolada w wanilii!"

Skandal wybuchł, gdy o kampanii reklamowej rosyjskiego producenta lodów poinformowały anglojęzyczne portale. Ze strony internautów popłynęła fala krytyki. "To czysty rasizm" - oceniali. Niektórzy pytali: "Czy lody mają tak samo zły smak, jak reklama?".

Pomysłodawca promocji Andiej Gubajdullin odpierał jednak zarzuty o rasizm, twierdząc, że "w Rosji nazywamy to żartem, nie rasizmem".

Zresztą przykładów takich "żartów" było za naszą wschodnią granicą więcej. Wizerunek Obamy wykorzystano już m.in. do promocji solarium i sieci gabinetów stomatologicznych. W tym ostatnim przypadku posłużono się sloganem: "zębna demokracja".

źródło: interia.pl

plutong

znalazł niusa na interia.pl.

Dodaj komentarz