Chcesz zdać maturę? Idź do kościoła

Chcesz zdać maturę? Idź do kościołaOsoby wierzące i praktykujące lepiej się uczą. Łatwiej im też dostać się na wyższe uczelnie.

Wiara pomaga w nauce. Brzmi, jak żart? A jednak to prawda. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych. Amerykańscy socjolodzy ustalili, że osoby wierzące i praktykujące mają aż 70 proc. więcej szans, by dostać się na studia. Analiza objęła ponad 8 tys. młodych ludzi z całego kraju. Co ciekawe, religia nie ma znaczenia. Wierzący i praktykujący protestanci, katolicy, mormoni czy wyznawcy judaizmu zwykle osiągali lepsze wyniki w nauce od swoich mało pobożnych rówieśników.

Dlaczego tak się dzieje? Według naukowców ogromny wpływ na to mają duchowni, którzy stają się autorytetami dla młodych ludzi. Motywują do postępowania według przykazań danej religii, a przy okazji bycia bardziej obowiązkowym i pracowitym. Socjolodzy porównują to do relacji między trenerem a jego zawodnikami. Szkoleniowiec, który potrafi odpowiednio zmotywować do pracy na treningu, sprawia iż jego podopieczni osiągają lepsze wyniki sportowe.  

[Daniel Lenart]

źródło: fakt.pl

1 komentarz

 
  • MrHyde

    Nie, to nie brzmi jak żart, tylko jak fake news.

  • Hg

    A może chodzi o to że ci praktyKujący po prostu więcej czytają

  • MrHyde

    @Hg albo że dogmaty religijne rozwijają abstrakcyjne myślenie, albo że praktyki religine odciągają od jeszcze bardziej toksycznych rozrywek