Cytaty i sentencje ^.~ - str 5/10

Dodano na Hydepark przez Lilith, 196 postów, ostatni post 19 lis 0:59

 • Lilith
  · 9 lip 2014

  No hej! ^.^ Co powiecie na podzielenie się ulubionymi cytatami, tekstami z piosenek, urywkami wierszy? Może macie jakieś ciekawe motywy znalezione np. w książce? Podawajcie też swoich ulubionych pisarzy/autorów, którzy szczególnie przypadli Wam do gustu swoimi sentencjami/sposobami postrzegania realiów. Jeżeli jest to coś obcojęzycznego to proszę, przetłumaczcie (nie każdy uczy się różnorakich języków).

  Pomyślałam sobie, że warto założyć taki temat chociażby dlatego, że widzę, jak coraz więcej osób zakłada sobie jakieś pamiętniki, puste zeszyty na coś takiego ~ sama takowy posiadam :p  

  Wpadł mi dzisiaj taki fragment: (autor nieznany, więc nie podam :x)  

  "Brak mi chyba kogoś, kto zaspany wyjdzie z łóżka poszukać mnie, znajdzie tu, na werandzie, i powie zgorszony: Gdzie łazisz! W całym łóżku Cię nie ma! Nie mogę bez Ciebie spać!"  

  Taka marzycielska ja :D  
  _____________________

  No to do dzieła! <3

 • misia97
  · 1 lut 2015

  "Nie ma tęczy bez burzy " - niestety nie pamiętam ani autora ani tytułu książki ;)

 • Lilith
  · 1 lut 2015

  "Każdy, komu ufamy, na kogo, jak nam się wydaje, możemy liczyć, kiedyś nas rozczaruje. Pozostawieni sami sobie ludzie kłamią, mają tajemnice, zmieniają się i znikają, niektórzy za inną maską lub osobowością, inni w gęstej porannej mgle nad klifem."

 • Lilith
  · 3 lut 2015

  "Moim największym marzeniem jest możliwość zasypiania przy Tobie i budzenia się, widząc Twoje rozłożone ciało na śnieżnej pościeli obok mnie, już zawsze, codziennie, móc wpatrywać się w Ciebie bez opamiętania i głaskać zapamiętany zapach skóry. Budzić się nawet w nocy kilka razy, aby sprawdzać czy jesteś i czuwać nad Tobą, robić sobie śniadania do łóżka, łaskotać się nad ranem i budzić sąsiadów nieopanowanym śmiechem szczęścia, kochać się nocą najprawdziwszą miłością, udowadniać sobie na każdym kroku, że to jest naprawdę to, czego szukaliśmy i odnaleźliśmy w swoich sercach, łapać Cię za dłoń, kiedy się boję i wtulać się w Ciebie gdy coś mnie boli. Wspierać się a w kłótniach trzaskać drzwiami, by zaraz wrócić i całować się namiętnie rozrzucając wszystkie ciuchy po całym mieszkaniu."

  ~ Gdzieś znalezione.

 • NastuchPastuch
  · 4 lut 2015

  Dwa z moich ulubionych, których jest sporo:
  1. „Co nas nie zabije, to nas wzmocni" Friedrich Nietzsche
  2. „Spokój i pewność siebie cechują mistrza"
  Drugi cytaty po prostu kocham!

 • Lilith
  · 6 lut 2015

  "Wiem, że jestem człowiekiem trudnym, ale jeżeli można w ogóle mówić o pozytywnych stronach mojego charakteru - jest to chyba wierność, której umiem dokazać ludziom, jeśli ich kocham i lubię."

  ~ Marek Hłasko

 • PseudoPisarz
  · 13 lut 2015

  ''Najbardziej lubię takie [książki], od których nie można się oderwać. Kiedy je czytam, zapominam, gdzie jestem, nie widzę liter i wydrukowanych słów - znajduję się w książce. Nie mogę doczekać, co będzie dalej, a zarazem szkoda mi, że książka się skończy. Takie książki często czytam drugi raz - zaraz po tym, gdy je kończę po raz pierwszy.'' ~ Marcin Szczygielski, ''Berek''

 • PseudoPisarz
  · 13 lut 2015

  ''Rudy nie kolor, to charakter jest'' ~ Micromusic, Sopot

 • Lilith
  · 15 lut 2015

  "Ja mam kryzys permanentny. Jestem typem depresyjnym, trudno jest mi się cieszyć z czegokolwiek, widzę świat w ciemnych barwach. Jest fajnie, bo pijemy herbatę, gadamy, jest ładna pogoda, ale mam w sobie czarną dziurę, która cały czas promieniuje. Jak każdy zneurotyzowany typ przeżywam momenty euforii. Im większa euforia, tym potem większy dół. Taka sinusoida, bez równowagi."

  Robert Więckiewicz

 • Lilith
  · 17 lut 2015

  "Teraz nie chce już „chyba z kimś chodzić". Nie chce 'być z kimś w pewnym sensie'. Nie chce poświęcać mnóstwa energii na tłumienie wszystkich uczuć tylko po to, żeby sprawiać wrażenie niezaangażowanej. Chce być z kimś naprawdę. Chce sypiać z kimś i wiedzieć, że znowu się z nim zobaczę, bo dowiódł, że jest godny zaufania i honorowy - i zależy mu na mnie. Jasne, że na początku trzeba ostrożnie decydować, ile chce się z siebie dać. Tylko że ta ostrożność nie ma na celu zapewnienia większego komfortu mężczyznom; powinna brać się z tego, że jesteś delikatną i wrażliwą istotą, która musi rozważnie i świadomie decydować, kogo obdarzy uczuciem."

 • Palmer
  · 18 lut 2015

  "Jesteś twardą suką, która do celu idzie po trupach. Ma swój honor i złe rzeczy, które się zdażają, zamienia je na zemste lub rozkosz!"  

  Pewna autorka z tej strony, której te słowa napisane w wiadomości prywatnej, diametralnie zmieniły moje spojrzenie na życie ;)

 • Lils
  · 19 lut 2015

  "Rozum jest duszą wolności"~ Leibniż

 • Lilith
  · 19 lut 2015

  "Przyznaj się, czasami chciałabyś, żeby pozwolili Ci być słabą. Żeby ktoś po prostu Cię przytulił, ukołysał jak małe dziecko i nie oczekiwał lepszego charakteru, lepszych ocen, szczuplejszego ciała i szczerszego uśmiechu. Pozwoliłby Ci się wypłakać i przez tą jedną pieprzoną chwilę mogłabyś się rozpaść w czyichś ramionach. Potem wstaniesz taka jak zawsze, ale każdy z nas potrzebuję takiego momentu. Kompletnego upadku, całkowitej akceptacji otoczenia i wtedy, kiedy już jest najbardziej żałosnym człowiekiem jakiego znasz, on odbija się od dna i znowu jest silny. Czasami pozwól komuś umrzeć na Twoich rękach."

 • Lilith
  · 1 mar 2015

  "Chcę być świętą, nietykalną dla nikogo i dla samej siebie i jednocześnie chcę być rozdarta przez milion uścisków nieznajomych, obrzydliwych mężczyzn, którzy by się zarzynali wzajemnie o moje ciało. Chcę być wbita na pal i smagana nahajami przez jakieś spotworniałe od pożądań ludzkie bydlęta i jednocześnie chcę, aby błękitny pocałunek anioła, jak kwiat niedosiężny, spadł w najgłębszą cichą dolinkę mojej dziewczynkowatej duszy. Chcę władać światem poprzez straszliwego tyrana, który by był tylko tchnieniem aż do czarności purpurowo lśniącej mojej własnej ucieleśnionej w nim żądzy, spiętrzonej w krwawym mięsie pękających od potęgi muskułów, i był jednocześnie cieniem roztrwonionego w Nicości najskrytszego marzenia bez treści, w zmarzniętym na kamień wszecheterze od wieczności wymarłego Istnienia. Do­syć, bo pęknę!"

  ― Stanisław Ignacy Witkiewicz, "Janulka, córka Fizdejki"

  :and:

 • PseudoPisarz
  · 27 mar 2015

  "Pisanie wydobywa z mojej głowy i z serca różne rzeczy i przelewa je na papier. To nie oznacza, że opisane sprawy znikają z mojej głowy i z serca. Nadal tam są. Ale kiedy o nich napiszę, mam wrażenie, że robi się luźniej. Jest więcej miejsca na inne rzeczy. Pewnie pisanie wcale nie pomaga w zasypaniu, ale lepsze to niż leżenie w namiocie i czekanie na sen." ~ John Marsden, Jutro 2: W Pułapce Nocy

 • Lilith
  · 5 kwi 2015

  Pilnuj się, aby nikt cię nie lekceważył,  
  nie zbywał ani po tobie nie deptał.  
  Powiedz po prostu: "Chwileczkę.  
  Jestem warta wszystkiego, kochanie".

  - Maya Angelou

 • Lilith
  · 6 kwi 2015

  "Trochę się zdenerwowałam, a trochę mi się zrobiło smutno. Zawsze mi jest smutno, kiedy się przekonuję, że oceniłam kogoś za wysoko."

  - Joanna Chmielewska - "Klin"

 • Lilith
  · 11 kwi 2015

  "Znaleźć człowieka, z którym można porozmawiać nie wysłuchując banałów, konowałów, idiotyzmów cwaniackich, łgarstw, fałszywych zapewnień, tanich sprośności lub specjalistycznych bełkotów 'fachowca', dla którego branżowe wykształcenie plus umiejętność trzymania widelca jest całą jego kulturą, kogoś bez płaskostopia mózgowego i bez lizusowskiej mentalności - to znaleźć skarb."  

  — Waldemar Łysiak

 • Lilith
  · 25 kwi 2015

  "[…] i czuję bicie serca i czuję, jak ciężar mojego
  życia zaczyna ciążyć, i zdaję sobie sprawę, dlaczego
  o świcie mówi się ranny."

  - Milion małych kawałków <3

 • Lilith
  · 30 kwi 2015

  "Przez te wszystkie lata dowiedziałam się, że czasem odpychamy ludzi tylko dlatego, żeby nas przyciągnęli. Chcemy, żeby do nas przyszli, powiedzieli, że o nas nie zapomnieli. Chcemy, żeby udowodnili nam, jak bardzo im na nas zależy. Chcemy, żeby walcząc o nas, dowiedli swojej miłości."

  ~ Darien Gee "Herbaciarnia Madeline"

 • Allan
  · 30 kwi 2015

  "Mieć uczucie, że się jest spętanym, a równocześnie inne uczucie, że po uwolnieniu z pęt byłoby jeszcze gorzej." ~Franz Kafka

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto