Cytaty i sentencje ^.~ - str 4/11

Dodano na Hydepark przez Lilith, 208 postów, ostatni post 6 dni temu

 • Lilith
  · 9 lip 2014

  No hej! ^.^ Co powiecie na podzielenie się ulubionymi cytatami, tekstami z piosenek, urywkami wierszy? Może macie jakieś ciekawe motywy znalezione np. w książce? Podawajcie też swoich ulubionych pisarzy/autorów, którzy szczególnie przypadli Wam do gustu swoimi sentencjami/sposobami postrzegania realiów. Jeżeli jest to coś obcojęzycznego to proszę, przetłumaczcie (nie każdy uczy się różnorakich języków).

  Pomyślałam sobie, że warto założyć taki temat chociażby dlatego, że widzę, jak coraz więcej osób zakłada sobie jakieś pamiętniki, puste zeszyty na coś takiego ~ sama takowy posiadam :p  

  Wpadł mi dzisiaj taki fragment: (autor nieznany, więc nie podam :x)  

  "Brak mi chyba kogoś, kto zaspany wyjdzie z łóżka poszukać mnie, znajdzie tu, na werandzie, i powie zgorszony: Gdzie łazisz! W całym łóżku Cię nie ma! Nie mogę bez Ciebie spać!"  

  Taka marzycielska ja :D  
  _____________________

  No to do dzieła! <3

 • Lilith
  · 19 paź 2014

  "Niektórym do szczęścia brakuje naprawdę jedynie szczęścia."
  ~ Stanisław Jerzy Lec

 • Lilith
  · 22 paź 2014

  "Chciałem, żeby całowała mnie tak jak ja ją – chciwie, zachłannie, jak człowiek głodny, nienasycony, lub z łapczywością psa, co zgoniony dopada miski z wodą i nie mogąc się oderwać, chłepcze, chlapiąc na wszystkie strony. Chciałem, by oddawała mi każdy pocałunek, ale też każde muśnięcie ust, oddech przy szyi i każde przytulenie. Od pewnego czasu miałem jednak wrażenie, że oddaje mi coraz mniej, czasami byłem wręcz pewien, że jest już najbardziej zadłużoną dziewczyną na świecie.”
  ~ Piotr Adamczyk "Dom tęsknot"

  :D

 • Lilith
  · 1 lis 2014

  "Pamiętaj, że rozpada się tylko to, co było zbudowane na iluzji albo kłamstwie. Rozpada się tylko po to, żeby zmusić Cię do szukania prawdy."

  ~ Beata Pawlikowska :and:

 • PseudoPisarz
  · 16 lis 2014

  "Dobry Peeta Mellark jest znacznie niebezpieczniejszy od niedobrego. Dobrzy
  ludzie potrafią wniknąć w moje serce i zapuścić tam korzenie." ~ Suzanne Collins, The Hunger Games

 • Lilith
  · 29 lis 2014

  "Gdyby to nie bolało, gdyby się od tego nie umierało, gdyby to było możliwe - czy otwieralibyśmy się przed najbliższymi również tak: rozcinając skórę, rozwierając zapraszająco żebra, rozpinając mięśnie, rozsznurowując tętnice, wystawiając na światło dzienne i wzrok kochanka wstydliwe zmarszczki i krągłości wątroby i jelit, nierówności kręgów, prostackie krzywizny miednicy, by na koniec nieśmiało odsłonić bijące, nagie serce?"

 • Lilith
  · 7 gru 2014

  "Bo tutaj nic nie jest normalne. Nigdy nie było. Bo tutaj siedzi się na ławce o 3.40 nad ranem i paląc papierosy rozmyśla nad swoim życiem. Związki zawsze mają swój koniec, a obietnice okazują się być chuja warte."  

  ~ znalezione.

  :bravo:  :D

 • MrHyde
  · 9 gru 2014

  Wczoraj dzisiaj było jutro.

 • Lilith
  · 13 gru 2014

  Na święta sobie zażyczę, abyś kochał mnie tak samo za rok.

  ~ Charlotte Nieszyn Jasińska

  Hahaha, a propo świąt <3

 • PseudoPisarz
  · 27 gru 2014

  " - Czasem życie jest naprawdę do dupy. Ale wiesz
  czego się trzymam? Chwil, które nie są do dupy.
  Cała sztuka polega na tym, by umieć je dostrzec." ~ V. Roth, Wierna

 • Lilith
  · 2 sty 2015

  We dnie będziemy pisać książki, a w nocy będziemy się kochać.  

    :lol2:

 • PseudoPisarz
  · 6 sty 2015

  "Szkoła i cała jej społeczność ma się nijak do późniejszego życia. Ci niepozorni stają się niesamowici, a blask niesamowitych szybko blednie. Naprawdę trudno to ogarnąć w wieku dziecięcym, rozumiem to doskonale. Szkoła i otoczenie są przecież wszystkim, prawda? Nieprawda."  ~ Karol Paciorek i Włodek Markowicz, Lekko Stronniczy Jeszcze Więcej. ;3

 • PseudoPisarz
  · 6 sty 2015

  "Szkoła i cała jej społeczność ma się nijak do późniejszego życia. Ci niepozorni stają się niesamowici, a blask niesamowitych szybko blednie. Naprawdę trudno to ogarnąć w wieku dziecięcym, rozumiem to doskonale. Szkoła i otoczenie są przecież wszystkim, prawda? Nieprawda."  ~ Karol Paciorek i Włodek Markowicz, Lekko Stronniczy Jeszcze Więcej. ;3

 • Lils
  · 6 sty 2015

  "Kiedy wychodziłam za niego za mąż, dop­rawdy, kochałam tyl­ko je­go. A te­raz on wy­maga, żebym kochała także je­go gu­ziki, oczy­wiście te oder­wa­ne! I do­leg­li­wości dwu­nas­tni­cy! I dru­gie śniada­nia, o których szy­kowa­niu zaw­sze za­pomi­nam zu­pełnie nie­chcący! Wczo­raj przyszedł do mnie z gu­zikiem od ma­rynar­ki. Gu­zik miał w ręku, ro­zumiesz?(...) Naj­gor­sze jest to, że Piotr ma rację. Kiedy się wychodzi za mąż, trze­ba kochać gu­ziki swe­go męża i je­go dwu­nas­tnicę. Z całą pew­nością - trze­ba! I ja na pew­no kochałabym to wszys­tko w Piot­rze, gdy­bym nie pokręciła za­raz na początku. A ja pokręciłam, bo jak się ma dziewiętnaście lat, to człowiek nie myśli o gu­zikach i dwu­nas­tni­cy, bo wca­le nie wie, że to się mieści pod jed­nym słowem - miłość."~Krystyna.Siesicka.

 • Lilith
  · 9 sty 2015

  "Nie jesteś tak głupia, żeby sądzić, że Ciebie jedyną na świecie skrzywdzono - przerwał lodowatym tonem - Stało się. Żyj dalej. Rusz się."

 • Lilith
  · 18 sty 2015

  Proszę bardzo.  

  "I'll worship like a dog at the shrine of your lies
  I'll tell you my sins and you can sharpen your knife"

  "Będę się modlił jak pies w świątyni Twoich kłamstw
  Wyznam ci grzechy, więc możesz naostrzyć swój nóż"  

  Hozier - Take Me To Church

 • Lilith
  · 18 sty 2015

  "Who will fix me now?
  Dive in when I'm down?
  Save me from myself
  Don't let me drown
  Who will make me fight?
  Drag me out alive?
  Save me from myself
  Don't let me drown"  

  "Kto mnie teraz naprawi?  
  Zanurkuje, kiedy jestem na dnie?  
  Ocal mnie od samego siebie,  
  Nie pozwól mi utonąć.
  Kto sprawi, że zawalczę?
  Zawlecze z powrotem do życia?
  Ocal mnie przed samym sobą,  
  nie pozwól mi utonąć."

  Polecam. Ja - Lilith i mój Skandynawczyk.

 • Lilith
  · 18 sty 2015

  Blehh. To wyżej: BMTH - Drown

 • Lilith
  · 29 sty 2015

  Ponownie ja ;_;  

  Styczeń to jest czas, kiedy witam się bez uśmiechu, mylę numery autobusów i miewam dziwne sny. Złamałam już wszystkie noworoczne postanowienia i nie jest mi wstyd. Rozmowy się nie kleją, książki leżą przerwane w połowie, słucham starych piosenek i wracam do przeszłości. Choć byłam w niej tyle razy i znam już wszystko na pamięć. To taki czas, kiedy wydaję mi się, że będzie tak już zawsze...miałko i depresyjnie. Czekam aż minie...

 • nemfer
  · 29 sty 2015

  "Czy panowie muszą tak napierdalać od bladego świtu?! Że nie podbijam karty na zakładzie azbestu o siódmej rano, to już w waszym robolskim mniemaniu muszę być nierobem?! Już możecie inteligentowi jebać po uszach od brzasku! Żeby se czasem kałamarz nie pospał godzinkę dłużej kapkę od was, skoro zasnął dopiero nad ranem! I żeby się kompletnie spalił w blokach już na starcie! Grunt, że, kurwa, inteligent załatwiony na dzień cały!"

  Bijaaacz...

 • Lilith
  · 1 lut 2015

  "Ludzie sypiają ze sobą, nic ekscytującego. Zdjąć przed kimś ubrania i położyć się na kimś, pod kimś lub obok kogoś to żaden wyczyn, żadna przygoda. Przygoda następuje później, jeśli zdejmiesz przed kimś skórę i mięśnie i ktoś zobaczy twój słaby punkt, żarzącą się w środku małą lampkę, latareczkę na wysokości splotu słonecznego, kryptonit, weźmie go w palce, ostrożnie, jak perłę, i zrobi z nim coś głupiego, włoży do ust, połknie, podrzuci do góry, zgubi. I potem, dużo później zostaniesz sam, z dziurą jak po kuli, i możesz wlać w tą dziurę dużo, bardzo dużo mnóstwo cudzych ciał, substancji i głosów, ale nie wypełnisz, nie zamkniesz, nie zabetonujesz, nie ma chuja."

  ~ J. Żulczyk

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto