Cytaty i sentencje ^.~ - str 6/10

Dodano na Hydepark przez Lilith, 189 postów, ostatni post 10 paź 19:37

 • Lilith
  · 9 lip 2014

  No hej! ^.^ Co powiecie na podzielenie się ulubionymi cytatami, tekstami z piosenek, urywkami wierszy? Może macie jakieś ciekawe motywy znalezione np. w książce? Podawajcie też swoich ulubionych pisarzy/autorów, którzy szczególnie przypadli Wam do gustu swoimi sentencjami/sposobami postrzegania realiów. Jeżeli jest to coś obcojęzycznego to proszę, przetłumaczcie (nie każdy uczy się różnorakich języków).

  Pomyślałam sobie, że warto założyć taki temat chociażby dlatego, że widzę, jak coraz więcej osób zakłada sobie jakieś pamiętniki, puste zeszyty na coś takiego ~ sama takowy posiadam :p  

  Wpadł mi dzisiaj taki fragment: (autor nieznany, więc nie podam :x)  

  "Brak mi chyba kogoś, kto zaspany wyjdzie z łóżka poszukać mnie, znajdzie tu, na werandzie, i powie zgorszony: Gdzie łazisz! W całym łóżku Cię nie ma! Nie mogę bez Ciebie spać!"  

  Taka marzycielska ja :D  
  _____________________

  No to do dzieła! <3

 • DziecieChaosu
  · 30 kwi 2015

  "Poczułeś się zwolniony z odpowiedzialności za mnie. Odkąd zaczęłam sprawiać problemy, dałeś sobie spokój, bo przecież nikt nie chce mieć problemów. Okazałam się zła, niewdzięczna, zepsuta, nieodpowiedzialna i ogólnie do niczego. Jako produkt odpadowy powinnam znaleźć się na śmietniku. Podobno takie śmieciowe trolle też są czasami szczęśliwe. Nie pasuję do Twojego poukładanego świata, do tych "eleganckich" bibelotów i innych dupereli, które wyznaczają twój obecny status."
  ~Wanda Lachowicz

 • DziecieChaosu
  · 30 kwi 2015

  Dajcie mi tyle piwa, żebym mógł wyszczać swoje serce.
  ~Jakub Żulczyk

 • DziecieChaosu
  · 30 kwi 2015

  Barbossa: Myślałem, że cię rozgryzłem, Jack. Ale ty jesteś nieprzewidywalny.
  Jack: Jestem nieuczciwy i możesz uczciwie liczyć na moją nieuczciwość. To uczciwi są nieprzewidywalni, zawsze
  mogą zrobić coś niewiarygodnie… głupiego…
  ~Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

 • Lilith
  · 1 maj 2015

  "Zamykam oczy i pozwalam ciału się wyłączyć, a umysłowi wędrować. Wędruje do znajomego miejsca. Miejsca, o którym nie mówię ani nie ujawniam jego istnienia. Miejsca, w którym jestem tylko ja. Miejsca, którego nienawidzę."

  - "Milion małych kawałków"

 • Vessene
  · 1 maj 2015

  ,, Gdy jesteś samotny szukasz kogoś, kto jest w gorszym położeniu niż ty" ~Lucy, Elfen Lied (Anime)

  ,,Być podeptanym to chyba nieprzyjemne uczucie, ale deptać po kimś to naprawdę błogie doznanie " ~Sebastian, Kuroshitsuji (Anime)

  ,,Jeśli kiedykolwiek kogoś kochałeś podnieś ręce.. Teraz odeszli, ale Ty i tak mógłbyś oddać za nich wszystko" ~Just a Dream, Nelly (piosenka)

  Nwm czy mogą takie być XD

 • Vessene
  · 1 maj 2015

  Gdy jesteś smutny*

 • PK95
  · 1 maj 2015

  Nie wolno się bać. Stach zabija duszę. Stach to mała śmierć, a wiekie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie odwróce wzrok na jego drogę. Którędy przeszedł strach tam nie ma nic. Jestem tylko ja." - "diuna" frank herbert.

 • Lilith
  · 3 maj 2015

  Może ktoś na Nią czeka w domu. Może jest z kimś po prostu umówiona. Może pójdzie dziś z kimś do łóżka. Nie wiem. Nie chcę wiedzieć. (…) Skasowałem Jej numer, ale wciąż znam go na pamięć.

  - nie znam autora ;)

 • DziecieChaosu
  · 3 maj 2015

  Lilith

  Lilith: Może ktoś na Nią czeka w domu. Może jest z kimś po prostu umówiona. Może pójdzie dziś z kimś do łóżka. Nie wiem. Nie chcę wiedzieć. (…) Skasowałem Jej numer, ale wciąż znam go na pamięć.- nie znam autora

  Autorem tych słów jest nie kto inny jak słynny pan Żulczyk :)

  "Nie chcę być rozsądny i logiczny. Nie znoszę tego! Chcę się wyrwać na wolność, chcę cieszyć się życiem. Chcę coś robić,a nie przesiadywać w kawiarni i przez cały dzień mleć ozorem. Jezu, nie jesteśmy bez wad, ale mamy przynajmniej entuzjazm. Lepiej popełniać błędy, niż nic nie robić."
  ~Henry Miller

 • Lilith
  · 4 maj 2015

  No tak, pan Żulczyk :lol2:  

  "Rozważam, kiedy odejść. Nie chcę, żeby ktoś mnie zauważył, i nie chcę, żeby ktoś za mną poszedł, chcę zniknąć szybko i po cichu i bez ceregieli, chcę spędzić w ciemności tyle czasu, ile się da. Ciemność pozwala się ukryć, ciemność jest pełna kryjówek i w ciemności jest bezpieczeństwo. Ciemność najczęściej zapada po kolacji, ale kolacja byłaby zbyt oczywista."

  - w trakcie czytania "Milion małych kawałków" ;)

 • Clipsera00
  · 4 maj 2015

  ,, Jeśli nie wiesz co powiedzieć to zachowaj ciszę: jeśli nic nie powiesz, to ludzie będą zastanawiać się, czy masz rozum. Jeśli jednak się odezwiesz nie pozostawisz im żadnej wątpliwości." ;)

 • Lilith
  · 5 maj 2015

  "Mam jasny umysł, moje żądze zniknęły, serce bije mi powoli i spokojnie. Mam zamiar odejść i mam zamiar się zabić. Na myśl o tym uśmiecham się. Uśmiecham się, bo to smutne i straszne. Uśmiecham się, bo tajemnica mojej śmierci zniknęła i bez tajemnicy już się jej nie boję. Uśmiecham się, bo wolę się uśmiechać niż płakać. Uśmiecham się, bo to
  się skończy. Nareszcie się skończy. Nareszcie się skończy. Dziękuję."

  - "Milion małych kawałków"

 • zakr3cona
  · 5 maj 2015

  "Człowiek zaczyna być człowiekiem wtedy, gdy przestaje jęczeć i przeklinać aby zacząć szukać prawdy, która rządzi jego życiem." - James Allen

 • Lilith
  · 9 maj 2015

  "Jesteśmy młodzi. Powinniśmy za dużo pić. Powinniśmy się źle zachowywać i ruchać się do upadłego. Imprezy są dla nas. Tak to już jest. Kilkoro z nas przedawkuje albo zwariuje... Ale Karol Darwin powiedział: „Nie zrobisz omletu bez rozbicia kilku jajek.” I o to właśnie chodzi, o rozbijanie jajek! A przez jajka mam na myśli rozpierduchę na przyjęciu pierwszej klasy."

  - "Wyklęci" :D

 • LittleScarlet
  · 9 maj 2015

  "Z bliska życie jest tragedią, ale z daleka to czysta farsa." -Charlie Chaplin

 • Lilith
  · 10 maj 2015

  "Chcę być po prostu czyjaś. Chcę, żeby ktoś cieszył się, że ma właśnie mnie".  :redface:

 • MrocznyAssasyn
  · 16 maj 2015

  "Zdradziłaś kurwo mnie
  Pod pociąg się podłożę
  Ale nie przejedzie mnie
  Bo kurwa jedzie po innym torze

  Chryzantemy złociste,
  W półlitrówce po czystej,
  Stoją na fortepianie,
  I nie podlewa ich kurwa nikt."
  ~Chryzantemy złociste

 • Lilith
  · 19 maj 2015

  "(…) było mi już wszystko jedno, a może byłem nawet dalej: już poza rozpaczą i już poza gniewem. Ludzie nie wiedzą naprawdę, ile obojętności jest w nich i jak bardzo obojętne może się wszystko stać pewnego dnia; i dobrze, że nie wiedzą."

 • DziecieChaosu
  · 22 maj 2015

  "Uśmiecham się do Ciebie nie za pieniądze
  Choć czasem ledwo wiążę koniec z końcem
  Są rzeczy grzechu warte – robić je warto
  Czasami trzeba zagrać niepewną kartą

  Razem możemy przecież pięknie się różnić
  Bo ci z pozoru czyści bardziej są brudni
  Razem możemy przecież pięknie się różnić
  Budować lepszy świat, a nie ten obłudny...

  Patrzę na Ciebie i nie widzę korzyści
  Znajduję światło w cieniu drzewa zawiści
  Szukam radości zaglądając Ci w oczy
  Nauczmy siebie teraz, w blasku nocy"
  ~Farben Lehre - Aura

 • LittleScarlet
  · 22 maj 2015

  "Wychodząc na powierzchnię trzymali się za ręce. Ręka to jest fajna sprawa. Nie angażuje specjalnie osoby, która ją daje, a bardzo uspakaja tę, która ją otrzymuje."
  Anna Gavalda

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto