Cytaty i sentencje ^.~ - str 10/11

Dodano na Hydepark przez Lilith, 215 postów, ostatni post 24 kwietnia

 • Lilith
  · 9 lip 2014

  No hej! ^.^ Co powiecie na podzielenie się ulubionymi cytatami, tekstami z piosenek, urywkami wierszy? Może macie jakieś ciekawe motywy znalezione np. w książce? Podawajcie też swoich ulubionych pisarzy/autorów, którzy szczególnie przypadli Wam do gustu swoimi sentencjami/sposobami postrzegania realiów. Jeżeli jest to coś obcojęzycznego to proszę, przetłumaczcie (nie każdy uczy się różnorakich języków).

  Pomyślałam sobie, że warto założyć taki temat chociażby dlatego, że widzę, jak coraz więcej osób zakłada sobie jakieś pamiętniki, puste zeszyty na coś takiego ~ sama takowy posiadam :p  

  Wpadł mi dzisiaj taki fragment: (autor nieznany, więc nie podam :x)  

  "Brak mi chyba kogoś, kto zaspany wyjdzie z łóżka poszukać mnie, znajdzie tu, na werandzie, i powie zgorszony: Gdzie łazisz! W całym łóżku Cię nie ma! Nie mogę bez Ciebie spać!"  

  Taka marzycielska ja :D  
  _____________________

  No to do dzieła! <3

 • cicha2591
  · 14 lip 2021

  Ryk silnika dawał pi całości. Kupiłem, mowia ze nie kupisz miłości.  Verba  Mlode wilki 11

 • milegodnia
  · 19 lip 2021

  - Mój znajomy uratował wczoraj dziewczynę  
               przed gwałtem.

         - Co ty opowiadasz? - Wykrzyczała Jola. -
         jak do tego doszło? Gdzie?

       - Na  Joselewicza w alejce.
         Po prostu zwyczajnie przestało mu
         się chcieć ja gonić.

 • MEM
  · 26 lip 2021

  "Tysiące rzeźb ze śmieci stanęło przed katedrą w Kolonii. Artysta niemiecki chciał rzeźbami zmusić ludzi do refleksji nad powszechnym konsumpcjonizmem. Konsumpcjonizm jest to kierunek filozoficzny zakładający przywiązywanie dużej wagi do zdobywania dóbr materialnych. Nie mylić z konfucjanizmem, tym bardziej z komunizmem, bo się można naciąć, a po co.  

  Wystawa w Kolonii przypomniała mi opowiadanie kolegów z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy w latach 80-tych przeżyli – ledwo przeżyli – antykonsumpcyjny happening studenta sztuki ze Szkocji.

  Na teren Akademii Szkocisko przywlokło wannę... Nalało do niej kilkanaście butelek whisky, nadrobiło ze dwa kartony Cameli i wlazło nagie do wanny, protestując w ten sposób przeciwko dobrom konsumpcyjnym.

  Polska... Wczesne lata osiemdziesiąte... W kraju szaleją kartki. Papierosy albo na kartki, albo w Pewexie, albo na metry, mentolowe bez filtra. Wóda też na kartki... No i ci moi biedni koledzy stali, i z jęzorami na wierzchu patrzyli, jak rozrzutne Szkocisko marnuje tyle deficytowego dobra i z gołym tyłkiem ładuje się do wanny, bezczeszcząc jej wnętrze. Polacy, świadkowie tego happeningu, mieli łzy w oczach. Nachodziły ich refleksje na temat różnych rodzajów broni i wyszukanych rodzajów zadawania śmierci. Rozważali powrót do sztuki tradycyjnej i widzieli Szkota na swoich obrazach w charakterze jak najbardziej martwej natury."

  Felieton Tomasza Olbratowskiego, RMF FM, 4 maja 2006r.

 • C10H12N2O
  · 28 lip 2021

  "I love the rain. It’s like angels are splooging all over us."

  - Harley Quinn -

 • MEM
  · 29 lip 2021

  "Przygoda jest wartością samą w sobie."  
                                          – Amelia Earhart

 • milegodnia
  · 30 lip 2021

  - Problemem nie jest problem
  ale twoje nastawienie do niego. -

 • MEM
  · 12 sie 2021

  "W tym miejscu zostanie zbudowany potężny silnik. Silnik, który pewnego dnia pozwoli nam podróżować setki razy szybciej niż możemy dzisiaj. Wyobraźcie sobie. Tysiące zamieszkanych planet w zasięgu ręki. I będziemy mogli badać te obce, nowe światy. I szukać nowych form życia i nowych cywilizacji. Ten silnik pozwoli nam śmiało podążać tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek." ("On this site, a powerful engine will be built. An engine that will some day let us travel a hundred times faster than we can today. Imagine it. Thousands of inhabited planets at our fingertips. And we'll be able to explore those strange new worlds. And seek out new life and new civilizations. This engine will let us go boldly, where no man has gone before." )  
                      – Zefram Cochrane, Star Trek: Enterprise: Broken Bow

 • MEM
  · 2 wrz 2021

  "Co się tyczy piramid, to najbardziej niezwykły jest w nich fakt, że znalazło się tylu dostatecznie poniżonych ludzi, iż spędzili życie na budowaniu grobowca dla jakiegoś ambitnego cymbała, którego byłoby mądrzej i bardziej po ludzku utopić w Nilu, a ciało rzucić psom na pożarcie". – Henry David Thoreau, "Walden, czyli życie w lesie"

 • MEM
  · 10 paź 2021

  "Na południe od czterdziestego równoleżnika nie ma żadnego prawa. Pod pięćdziesiątym – nie ma Boga. Poniżej sześćdziesiątego – nie ma rozsądku." – Kim Stanley Robinson, "Antarktyka"

 • Indragor
  · 3 lis 2021

  "Historia uczy, iż wszystkie państwa upadły z powodu szowinizmu, nie ważne czy był rasowy, polityczny, religijny czy klasowy".
  - Tomáš Masaryk.

 • MEM
  · 3 lis 2021

  Indragor

  Indragor: "Historia uczy, iż wszystkie państwa upadły z powodu szowinizmu, nie ważne czy był rasowy, polityczny, religijny czy klasowy".  
  - Tomáš Masaryk.

  Cóż..., państwo Masaryka upadło w dużej mierze przez niego (i jakieś tam elementy szowinizmu w tym też się przejawiały, nawet jeśli znajdujące usprawiedliwienie). A upadłoby jeszcze wcześniej, gdyby nie polska wygrana w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920. Taka ironia losu... ;)  

  PS. "Doświadczenie i historia uczą nas tego, że ludzie i rządy nigdy niczego się z historii nie nauczyli, ani nie działali według zasad, jakie z niej płyną." – Georg Wilhelm Friedrich Hegel
  (Tak, żeby nie było, że offtop. ;))

 • Zap
  · 3 lis 2021

  - (...) Jak Niemcowi powiesz "zakazane", to znaczy "zakazane". Jak Ruskiemu to powiesz - to samo. Spróbuj powiedzieć to Polakowi. "Zakazane" to są dla niego od razu trzy możliwości: częściowo zakazane i trzeba ściemniać, zakazane, ale nie do końca, tak jakby zakazane i niezakazane jednocześnie. I najprostsza możliwość. Zakazane? Aha, to znaczy nikt nic nie wie i rób, co chcesz.
  - Jezu Chryste, nigdy nie zrozumiem tego narodu. Jak wyście przetrwali tyle wieków?
  - Właśnie dzięki temu.
  Andrzej Ziemiański. Ucieczka z Festung Breslau.

 • MEM
  · 5 lis 2021

  "Dziennikarz zapytał mnie, czy uważam, że tak można przeżyć życie, żeby móc w lustrze spojrzeć sobie w oczy. Powiedziałem mu, że to najgłupsze powiedzenie na świecie, ponieważ nie znam ani jednego skurwysyna, który ma problem z patrzeniem w lustro." – Jan Englert

 • MEM
  · 7 lis 2021

  Kolumb: Spójrz tam. Co widzisz?
  Sanchez: Widzę baszty..., widzę pałace, widzę wieże... Widzę cywilizację! I widzę iglice, które sięgają... do nieba!
  Kolumb: Wszystko to stworzone przez ludzi takich jak ja.  
  Nieważne jak długo będziesz żył, Sanchez. Jest coś, co się nigdy między nami nie zmieni. Ja to zrobiłem. Ty nie.

  – 1492: Conquest of Paradise

 • Indragor
  · 18 lis 2021

  "Życie przeważnie jest smutne. A zaraz potem się umiera".
  - Janusz Leon Wiśniewski, "Samotność w Sieci".

 • MEM
  · 19 lis 2021

  Indragor

  Indragor: "Życie przeważnie jest smutne. A zaraz potem się umiera".  
  - Janusz Leon Wiśniewski, "Samotność w Sieci".

  Coś w tym samym stylu: ;)

  "Życie jest ciężkie, a potem umierasz." (w oryginale: "Life is hard and then you die" )
  – James Dempsey, "Dempsey and Makepeace"

 • MEM
  · 25 gru 2021

  "Amunicja drożeje, strzału ostrzegawczego nie będzie".
  – Jessica Bruder "Nomadland. W drodze za pracą."

 • MrHyde
  · 26 gru 2021

  NFFNSNC = non fui, fui, non sum, non curo (nie było mnie, byłem, nie ma mnie, mam wszystko w d...)

 • MrHyde
  · 26 gru 2021

  Indragor

  Indragor: "Historia uczy, iż wszystkie państwa upadły z powodu szowinizmu, nie ważne czy był rasowy, polityczny, religijny czy klasowy".  
  - Tomáš Masaryk.

  Historia to wredna suka; potrafi spłatać figla nawet największym filozofom. Dyć córa Masarykowa też upadła przez szowinizm - narodowy, i to nie byle jaki, bo czeski, Masarykowy.  
  [Zamiast uzasadnienia pytanie: ilu Niemców - jakkolwiek definiować, kto Niemiec, kto Czech, kto Austriak - mieszkało w Czechach w 1918 roku, w jaką liczbę podaną przez Masaryka uwierzył Wilson rozdający wówczas geopolityczne karty, jaką liczbę dał plebiscyt przeprowadzony zgodnie z ówczesną modą dla wyjawienia woli narodów do samostanowienia? Plus odpowiedź na (nie)zadane pytanie: nie trzeba było nazywać Czecho-Niemiec Czecho-Słowacją]

 • noTyouRsunshinE
  · 1 lut 2022

  Autorzy, których spojrzenie na swiat bardzo mi się podoba: Lanek, Kacperczyk, Chivas, Jan-Rapowanie, Bedoes, Quebonafide, Taco Hemingway  

  Cytaty: ,,Sztuczny uśmiech w kolorowej klodce, byłem glupcem, myślałem, że to dobre", ,,Wyrzadzilem w życiu bardzo wiele krzywd, ale najbardziej skrzywdzilem siebie" -Chivas, XO

  ,,Nie ma dobra i zła. Są tylko ci grzeczni i ci niegrzeczni.  
  i wymieniają figurki z lego na naklejki", ,,W pierwsze piątki chodziliśmy na msze, a w czwartki były zebrania. Ale takie dla rodziców,  a nie dla nas. Robili nam kanapki na śniadania. A siostry robiły nam tosty i kazały całować chleb, gdy upadal. I calowalismy ten chleb, gdy upadal. A teraz błagam,  ty też mnie pocałuj, bo czekam na sygnał by wstawać", ,,Kiedyś miałem piękną żonę i plastikowy zegarek. Myślę o tym gdy w telewizorze widze spiaca rybkę o czwartej nad ranem. I doceniam po latach lezakowanke, chociaż ani razu wtedy nie spałem i tak sobie myślę co jest tym lezakowaniem teraz. A pamiętasz jak nieraz przed spaniem rozmawialiśmy o przeróżnych rzeczach? I czasem glupich nawet. Ale kladlem w tobie nadzieję i wiarę jak łokcie na parapet. Albo te herbatę z granulek na ławę " - Mata, Żółte flamastry i grube katechetki

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto