Cytaty i sentencje ^.~ - str 10/10

Dodano na Hydepark przez Lilith, 189 postów, ostatni post 10 paź 19:37

 • Lilith
  · 9 lip 2014

  No hej! ^.^ Co powiecie na podzielenie się ulubionymi cytatami, tekstami z piosenek, urywkami wierszy? Może macie jakieś ciekawe motywy znalezione np. w książce? Podawajcie też swoich ulubionych pisarzy/autorów, którzy szczególnie przypadli Wam do gustu swoimi sentencjami/sposobami postrzegania realiów. Jeżeli jest to coś obcojęzycznego to proszę, przetłumaczcie (nie każdy uczy się różnorakich języków).

  Pomyślałam sobie, że warto założyć taki temat chociażby dlatego, że widzę, jak coraz więcej osób zakłada sobie jakieś pamiętniki, puste zeszyty na coś takiego ~ sama takowy posiadam :p  

  Wpadł mi dzisiaj taki fragment: (autor nieznany, więc nie podam :x)  

  "Brak mi chyba kogoś, kto zaspany wyjdzie z łóżka poszukać mnie, znajdzie tu, na werandzie, i powie zgorszony: Gdzie łazisz! W całym łóżku Cię nie ma! Nie mogę bez Ciebie spać!"  

  Taka marzycielska ja :D  
  _____________________

  No to do dzieła! <3

 • cicha2591
  · 14 lipca

  Ryk silnika dawał pi całości. Kupiłem, mowia ze nie kupisz miłości.  Verba  Mlode wilki 11

 • milegodnia
  · 19 lipca

  - Mój znajomy uratował wczoraj dziewczynę  
               przed gwałtem.

         - Co ty opowiadasz? - Wykrzyczała Jola. -
         jak do tego doszło? Gdzie?

       - Na  Joselewicza w alejce.
         Po prostu zwyczajnie przestało mu
         się chcieć ja gonić.

 • MEM
  · 26 lipca

  "Tysiące rzeźb ze śmieci stanęło przed katedrą w Kolonii. Artysta niemiecki chciał rzeźbami zmusić ludzi do refleksji nad powszechnym konsumpcjonizmem. Konsumpcjonizm jest to kierunek filozoficzny zakładający przywiązywanie dużej wagi do zdobywania dóbr materialnych. Nie mylić z konfucjanizmem, tym bardziej z komunizmem, bo się można naciąć, a po co.  

  Wystawa w Kolonii przypomniała mi opowiadanie kolegów z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy w latach 80-tych przeżyli – ledwo przeżyli – antykonsumpcyjny happening studenta sztuki ze Szkocji.

  Na teren Akademii Szkocisko przywlokło wannę... Nalało do niej kilkanaście butelek whisky, nadrobiło ze dwa kartony Cameli i wlazło nagie do wanny, protestując w ten sposób przeciwko dobrom konsumpcyjnym.

  Polska... Wczesne lata osiemdziesiąte... W kraju szaleją kartki. Papierosy albo na kartki, albo w Pewexie, albo na metry, mentolowe bez filtra. Wóda też na kartki... No i ci moi biedni koledzy stali, i z jęzorami na wierzchu patrzyli, jak rozrzutne Szkocisko marnuje tyle deficytowego dobra i z gołym tyłkiem ładuje się do wanny, bezczeszcząc jej wnętrze. Polacy, świadkowie tego happeningu, mieli łzy w oczach. Nachodziły ich refleksje na temat różnych rodzajów broni i wyszukanych rodzajów zadawania śmierci. Rozważali powrót do sztuki tradycyjnej i widzieli Szkota na swoich obrazach w charakterze jak najbardziej martwej natury."

  Felieton Tomasza Olbratowskiego, RMF FM, 4 maja 2006r.

 • C10H12N2O
  · 28 lipca

  "I love the rain. It’s like angels are splooging all over us."

  - Harley Quinn -

 • MEM
  · 29 lipca

  "Przygoda jest wartością samą w sobie."  
                                          – Amelia Earhart

 • milegodnia
  · 30 lipca

  - Problemem nie jest problem
  ale twoje nastawienie do niego. -

 • MEM
  · 12 sierpnia

  "W tym miejscu zostanie zbudowany potężny silnik. Silnik, który pewnego dnia pozwoli nam podróżować setki razy szybciej niż możemy dzisiaj. Wyobraźcie sobie. Tysiące zamieszkanych planet w zasięgu ręki. I będziemy mogli badać te obce, nowe światy. I szukać nowych form życia i nowych cywilizacji. Ten silnik pozwoli nam śmiało podążać tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek." ("On this site, a powerful engine will be built. An engine that will some day let us travel a hundred times faster than we can today. Imagine it. Thousands of inhabited planets at our fingertips. And we'll be able to explore those strange new worlds. And seek out new life and new civilizations. This engine will let us go boldly, where no man has gone before." )  
                      – Zefram Cochrane, Star Trek: Enterprise: Broken Bow

 • MEM
  · 2 września

  "Co się tyczy piramid, to najbardziej niezwykły jest w nich fakt, że znalazło się tylu dostatecznie poniżonych ludzi, iż spędzili życie na budowaniu grobowca dla jakiegoś ambitnego cymbała, którego byłoby mądrzej i bardziej po ludzku utopić w Nilu, a ciało rzucić psom na pożarcie". – Henry David Thoreau, "Walden, czyli życie w lesie"

 • MEM
  · 10 paź 19:37

  "Na południe od czterdziestego równoleżnika nie ma żadnego prawa. Pod pięćdziesiątym – nie ma Boga. Poniżej sześćdziesiątego – nie ma rozsądku." – Kim Stanley Robinson, "Antarktyka"

Zaloguj się aby dodać post. Nie masz konta? Załóż darmowe konto