Został zatrzymany za ładną fryzurę. Straż miejska wlepiła mu mandat

Został zatrzymany za ładną fryzurę. Straż miejska wlepiła mu mandatStarannie uczesany i świeżo ostrzyżony mężczyzna zwrócił na siebie uwagę straży miejskiej na północy Włoch. Jego wygląd wydał się funkcjonariuszom podejrzany, bo zakłady fryzjerskie w kraju od tygodni są zamknięte. Okazało się, że jeden działał nielegalnie.

Włoskie media podały w piątek, że strażnicy miejscy zaczęli uważnie przyglądać się mężczyźnie idącemu ulicą w miejscowości Rovellasca koło Como w Lombardii. Uznali, że w czasie, gdy zakłady fryzjerskie są zamknięte, ma on wyjątkowo dobrze ostrzyżone i zadbane włosy.

Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca do kontroli, a ten przyznał, że właśnie wyszedł od fryzjera, który otworzył swój zakład mimo zakazu, zapisanego w rządowym dekrecie o walce z epidemią koronawirusa.

Kary otrzymali i fryzjer, i klient. Sprawę właściciela punktu usługowego zgłoszono też miejscowym władzom.

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło 525 osób zakażonych koronawirusem. Tym samym łączny bilans zmarłych wzrósł w tym kraju do 22170.

O 1189 zwiększyła się od środy we Włoszech liczba zakażonych. Obecnie jest ich ponad 106 tysięcy. 76 tys. spośród nich kuruje się w domowej izolacji. Od początku epidemii potwierdzono prawie 169 tys. przypadków koronawirusa.

Spada liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Po raz pierwszy od 20 marca wynosi ona poniżej 3 tysięcy. Wyleczonych jest już ponad 40 tys. osób. Dzienny wzrost wyniósł około 2 tysięcy.

(Źródło: PAP)

źródło: fakt.pl/wydarzenia/swiat/mezczyzna-we-wloszech-otrzymal-mandat-za-zbyt-ladna-fryzure/cxy855t

Clarkson

znalazł niusa na fakt.pl. Tagi: #koronawirus #mandaty #fryzura

Dodaj komentarz