Włożyła szczura do potrawy, żeby wymusić 500 tys. dolarów

Włożyła szczura do potrawy, żeby wymusić 500 tys. dolarówNa nietypowy pomysł wpadła kobieta, która próbowała wymusić szantażem dużą kwotę od restauracji w Grand Chute w Stanach Zjednoczonych. Umieściła martwego szczura w potrawie podanej w lokalu i zażądała 500 tys. dolarów za milczenie.

41-letnia Debbie R. Miller z Appleton w stanie Wisconsin utrzymywała, że znalazła szczura w lunchu, który jadła w ekskluzywnej restauracji Seasons Restaurant. Zagroziła kierownikowi lokalu, że zawiadomi media o tajemniczym znalezisku, jeśli nie dostanie naprawdę dużej kwoty pieniędzy.

Restaurator jednak nie ugiął się przed szantażem i oddał corpus delicti, czyli zwłoki gryzonia, firmie ubezpieczeniowej do ekspertyzy. Pracownicy ubezpieczyciela przeprowadzili odpowiednie dochodzenie i stwierdzili, że szczur należy do gatunku białych szczurów laboratoryjnych i nie mógł dostać się do potrawy z winy pracowników restauracji.

Oszustka stanęła przed sądem oskarżona o próbę wyłudzenia pieniędzy oraz pomniejsze wykroczenia, m.in. stawianie oporu w chwili aresztowania. W poniedziałek została zwolniona za kaucją 1500 dolarów. Kobiecie grozi nawet 3,5 roku więzienia.

źródło: gazeta.pl

Criblaph

znalazł niusa na gazeta.pl.

Dodaj komentarz