W Poznaniu wycofują ze sprzedaży Żołądkową Gorzką

W Poznaniu wycofują ze sprzedaży Żołądkową GorzkąPoznańskie sklepy na wniosek Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej wycofują z obrotu Żołądkową Gorzką. Spowodowane jest to niewystarczającą zawartością alkoholu. Zgodnie z prawem unijnym wódka musi mieć minimum 37,5% alkoholu, podczas gdy Żołądkowa ma zaledwie 36%.

W związku z zaistniałą sytuacją Inspektorat zaapelował o wycofanie produktu, jednocześnie ostrzegając, że w najbliższym czasie przeprowadzi kontrolę w sklepach i w przypadku ujawnienia obrotu tym produktem „zastosowane będą sankcje wynikające z obowiązujących przepisów”. W praktyce oznacza to jednorazową grzywnę o dolnej granicy 500 zł. Kontrowersje dotyczą starych partii Żołądkowej, na których widniał jeszcze napis „wódka”. Wszystkie nowe, wprowadzone do obrotu po 1 stycznia 2014 zostały go pozbawione, tym niemniej w obrocie wciąż znajdują się pewne ilości tych starych.

Polityka firmy

Warto zauważyć, że obniżanie zawartości alkoholu jest celowym działaniem firmy Stock obliczonym na minimalizację kosztów. Z powodu zwiększenia akcyzy na produkty wysokoalkoholowe na początku roku, spółki z branży alkoholowej zostały postawione w trudnej sytuacji. Przerzucenie dodatkowych kosztów na klienta jest najczęściej niemożliwe z powodu porozumień z sieciami handlowymi, które nie zgadzają się na podwyżkę cen, stąd Stock postanowił obniżyć zawartość alkoholu.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta otrzymał od inspektoratów wojewódzkich informacje o ośmiu kontrolach. Źle oznaczone partie wykryto w sklepach znajdujących się we Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Szczecinie i Warszawie. W Gdańsku, Olsztynie i Kielcach nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

źródło: bankier.pl

isopad

znalazł niusa na bankier.pl. Tagi: #Poznań #żołądkowa

1 komentarz

 
  • Margerita

    Parodia