Tychy poszukują właściciela… 10 złotych

Tychy poszukują właściciela… 10 złotychNiecodzienne poszukiwania w Tychach. Policja szuka właściciela pieniędzy. Niedużych. Chodzi o banknot dziesięciozłotowy znaleziony na ulicy. Na stronach policji pojawiło się oficjalne ogłoszenie w tej sprawie. Poszukiwania rozpoczęto, ponieważ - zgodnie z przepisami - w takich wypadkach należy szukać właściciela. Zawsze.

Nigdzie w przepisach nie uwzględniono kwoty, od jakiej takie poszukiwania się zaczyna. A ponieważ odciski palców nie wchodzą w grę, ewentualny właściciel musi udowodnić, że to właśnie jego pieniądze. Policja nie ujawnia więc teraz ani jak banknot wygląda, ani kto i gdzie go znalazł.

Jeśli jednak właściciel się nie znajdzie, sprawą - także zgodnie z przepisami - zajmie się sąd. Co ciekawe w tej samej komendzie w ten sam sposób szukają też właściciela dużo większej sumy, bo już kilkudziesięciu tysięcy złotych. Te z kolei pieniądze znaleziono w jednym z banków. I choć minęły już ponad dwa miesiące, choć może trudno w to uwierzyć, jak dotąd też nikt się nie zgłosił.

Marcin Buczek

źródło: rmf24.pl

Lessace

znalazła niusa na rmf24.pl.

Dodaj komentarz