Tropikalny sztorm otworzył bramę do piekieł?

Tropikalny sztorm otworzył bramę do piekieł?W północnej części miasta Gwatemala, wiatr i gwałtowne deszcze utworzyły gigantyczną dziurę w ziemi, która pochłonęła obszar całego skrzyżowania. Świadkowie i mieszkańcy tamtejszej dzielnicy twierdzą, że trzykondygnacyjny budynek po prostu zapadł się w tym miejscu.

W chwili, w której powstał gigantyczny lej, na terenie skrzyżowania przebywala co najmniej jedna osoba. Wedlug oficjalnej wersji przedstawionej przez władze Gwatemali, dziura głęboka na 70 metrów, powstała w wyniku działania burzy tropikalnej.

Szalejąca na terenie Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru burza tropikalna Agatha doprowadziła już do śmierci co najmniej 150 osób. Najwięcej ofiar śmiertelnych żywioł spowodował w Gwatemali. Według oficjalnych danych, wskutek wywołanych ulewnymi deszczami lawin błotnych zginęły tam 123 osoby, a 90 zaginęło. W departamencie Chimaltenango, na zachód od miasta Gwatemala, stolicy kraju, pod zwałami błota znalazło się kilkanaście gmin zamieszkanych przez Indian; zginęło około 60 osób - powiedział gubernator Eric de Leon. Według niego, właściwie cała prowincja została zalana. "Mieszkańcy potrzebują wody, jedzenia, ubrań, koców, a przede wszystkim pieniędzy" - podkreślił.

Kilkadziesiąt osób zaginęło. Ekipy ratunkowe próbują dotrzeć do całkowicie odciętych od świata rejonów, gdzie woda i silny wiatr zniszczyły drogi i mosty. W Gwatemali zagrożenie powodziowe wzrosło z powodu erupcji wulkanu Pacaya, 40 km na południe od stolicy. Wyrzucany przez niego pył może bowiem zatykać systemy kanalizacyjne.

W sumie w całym kraju ewakuowano około 110 tysięcy ludzi.

AC/PAP

źródło: niewiarygodne.pl

Matrix

znalazł niusa na niewiarygodne.pl. Tagi: #dziura #ziemia #piekło

Dodaj komentarz