"Proponował turystom wymianę euro na stare złotówki"

"Proponował turystom wymianę euro na stare złotówki"200-złotowy banknot sprzed denominacji wymienił na 195 euro – w ten sposób według policji 63-latek z Gdańska oszukał niemieckiego turystę. Mężczyzna reklamował się "atrakcyjnym kursem". Pokrzywdzony o tym, że został oszukany dowiedział się dopiero w chwili, gdy chciał tymi pieniędzmi zapłacić za zakupy.  

Do komisariatu w Śródmieściu zgłosił się obywatel Niemiec i powiadomił, że został oszukany. Nocny napad na salon jubilerski w Gdańsku. "Ukradli bardzo drogie zegarki" Policjanci...  

- Przypadkowo poznany na ulicy mężczyzna zaproponował mu wymianę euro na złotówki, jak twierdził po "atrakcyjnym kursie". Sprawca w zamian za 195 euro przekazał mu polskie banknoty, które dawno wyszły już z obiegu – wyjaśniła Lucyna Rekowska z gdańskiej policji.

Jak dodała, pokrzywdzony zorientował się, że został oszukany dopiero w chwili, gdy tymi pieniędzmi chciał zapłacić za zakupy.  

Znaleźli przy nim 20 starych, wycofanych z obiegu banknotów

- Kryminalni z komisariatu szybko ustalili tożsamość oszusta, okazał się nim 63-letni mieszkaniec Gdańska. Pokrzywdzony turysta rozpoznał tego mężczyznę. Policjanci zatrzymali 63-latka pod jednym z gdańskich hoteli na Głównym Mieście. W trakcie przeszukania, funkcjonariusze znaleźli przy nim 20 starych, wycofanych z obiegu banknotów – powiedziała Rekowska.

Gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu. - Usłyszał zarzut oszustwa i grozi mu kara do 8 lat więzienia – wyjaśniła rzeczniczka policji.

Funkcjonariusze sprawdzają też, czy 63-latek nie ma innych tego typu przestępstw na swoim koncie.

źródło: tvn24.pl

Dodaj komentarz