Dwunoga świnia nauczyła się chodzić

Dwunoga świnia nauczyła się chodzićSensacją w Chinach stała się świnia, która urodziła się tylko z dwiema nogami, a mimo to nauczyła się na nich chodzić – podaje portal newsru. com.  

Właściciel świni, rolnik Wang Xihai, opowiada, że kiedy w jego gospodarstwie przyszła na świat świnka, która nie miała tylnych kończyn, jego żona wystraszyła się, że może być to zły znak, i kazała mężowi wyrzucić mutanta. – Postanowiłem dać jej szansę – mówi gospodarz.  

Rolnik nazwał prosiaczka Zhu Jianqiang (w wolnym tłumaczeniu: świnia silna duchem) i zaczął uczyć go chodzić na przednich nogach.  

Po miesiącu treningów prosiak już samodzielnie był w stanie podejść do żłoba. Obecnie ma on już 9 miesięcy i waży 50 kg. Zwierzę potrafi chodzić do góry nogami albo stać poziomo, odpowiednio balansując ciałem.  

Zhu Jianqiang szybko stała się lokalną gwiazdą. Każdego dania sam fakt istnienia "świnki silnej duchem" przyciąga do domu jej właściciela tłumy ciekawskich. – Cyrk proponował mi za nią sporą sumę pieniędzy, ale ja jej nie sprzedam, niezależnie od tego, ile będą mi dawać – zapewnia Wang Xihai.  
(RZ)

źródło: onet.pl

Dynamax

znalazł niusa na onet.pl.

Dodaj komentarz