Byłeś miły? Będziesz dziedziczył

Byłeś miły? Będziesz dziedziczyłPewna Francuzka, Jeannine V. zapisała w testamencie swój majątek ok. 200 osobom, które ... były kiedyś dla niej miłe.

280 tys. euro, pozostawione przez zmarłą w wieku 86 lat panią, podzielą między siebie m.in. aptekarze, ekspedientki w supermarkecie, kierowcy autobusów, rzeźnicy i pielęgniarki - powiedział radiu France-Info prawnik Francis Becu, zajmujący się egzekucją testamentu.

Prawnik przyznał, że ma z tym pełne ręce roboty. Choć od śmierci owej pani minęło już półtora roku, wciąż nie udało się odnaleźć wszystkich miłych ludzi, wymienionych w testamencie.

Pani Jeannine od lat regularnie notowała sobie nazwiska tych, którym chciała coś w testamencie zapisać. Jej intencją było sprawienie radości jak największej liczbie ludzi. Dziś wielu z obdarowanych przypomina sobie wprawdzie miłą starszą panią, ale są zaskoczeni, że zdecydowała się uwzględnić ich w swej ostatniej woli.

Jeannine mieszkała samotnie w Dieppe w północnej Francji. Nie miała rodzeństwa, dzieci, nigdy nie wyszła za mąż. Na jej pogrzeb przyszło zaledwie kilka osób.

źródło: gazeta.pl

tubvet

znalazła niusa na gazeta.pl.

Dodaj komentarz